Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Valuch obhájil prvenstvo

(Autor: archív organizátora)
Peter Podolinský|Publikované 11. jan 2017 o 23:00

V Gemerskej Polome sa konal 25. ročník stolnotenisového turnaja.

GEMERSKÁ POLOMA. Víťazstvom A. Valuch sa uplynulý piatok skončil 25. ročník stolnotenisového turnaja o Pohár starostu obce.

Vo finále zdolal po boji E. Illáša 3:2. Obhájil tak minuloročné víťazstvo.

Tretie miesta obsadili porazení semifinalisti J. Figeľ a J. Zelinka.

Turnaja sa zúčastnilo 32 hráčov z celého Slovenska.

Konečné poradie hlavne na prvých miestach potvrdilo aktuálne postavenie hráčov v slovenskom rebríčku, kde A. Valuch je šiesty, E. Illáš siedmy a J. Figeľ desiaty.

Stolnotenisový turnaj v Gemerskej Polome: fotogaléria

12.1.2017

Turnaj o pohár starostu obce

Finále: A. Valuch – E. Illáš 3:2 (6, -8, 7, -8, 9).

Semifinále: A. Valuch – J. Figeľ 3:0 (8, 5, 13), J. Zelinka – E. Illáš 2:3 (-7, 11, 5, -12, -6)

Štvrťfinále: A. Valuch – M. Martinka 3:0 (5, 7, 6), A. Hamran – J. Figeľ 3:0 (8, 6, 7), J. Zelinka – M. Hruška 3:1 (-5, 2, 4, 3), R. Valuch – E. Illáš 0:3 (-7, -3, -9).

Osemfinále: A. Valuch – A. Lipták 3:1 (7, 7, -11, 5), S. Fečo – M. Martinka 2:3 (10, -7, 8, -7, -3), A. Hamran – T. Šereda 3:0 (10, 8, 9), P. Hubáľ – J. Figeľ 0:3 (-4, -10, -6), J. Zelinka – G. Guľkáš 3:0 (4, 6, 6), Ľ. Leitner – M. Hruška 1:3 (-9, -5, 6, -1), R. Valuch – M. Mušák 3:1 (-5, 4, 6, 7), R. Macháň – E. Illáš 0:3 (-2, -5, -9).

Účastníci: J. Zelinka (STK Košice – Čaňa), A. Zelinka (STO Mokrance), J. Fígeľ (Hontianske Trsťany – Dudince), E. Illáš (Hontianske Trsťany – Dudince), D. Škorňa (Geológ Rožňava), G. Gallo (Geológ Rožňava), Ľ. Leitner (Geológ Rožňava), L. Jankó (Geológ Rožňava), M. Hruška (MŠK VSTK Vranov n/T), M. Mušák (MŠK VSTK Vranov n/T), P. Hubaľ (MŠK VSTK Vranov n/T), S. Fečo (MŠK VSTK Vranov n/T), A. Valuch (TB/ASV Regenstauf), R. Valuch (STK Sokol Stránske), P. Oleár (S.T.K. Plešivec), A. Balázs (ŠK Jablonov n/T), At. Herczeg (ŠK Jablonov n/T), An. Herczeg (ŠK Jablonov n/T), G. Gulkáš (ŠK Jablonov n/T), M. Lenkey (MSTO Dobšiná), Pe. Čarnoký (MSTO Dobšiná), T. Šereda (STO Spoje Ivanka), A. Hamran (STO Spoje Ivanka), P. Lipták (STO Spoje Ivanka), R. Machaň (STO Spoje Ivanka), M. Martinka (STO Spoje Ivanka), A. Čajkovič (STO Spoje Ivanka), W. Leitner (STK Gemerská Poloma), M. Trojan (STK Gemerská Poloma), J. Trojan (STK Gemerská Poloma), M. Černický (STK Gemerská Poloma), M. Ďurán (STK Gemerská Poloma).

Skupina A

1. A. Valuch 3 0 9:1 6

2. G. Guľkáš 2 1 6:3 5

3. A. Zelinka 1 2 4:6 4

4. M. Ďurán 0 3 0:9 3

Skupina B

1. E. Illáš 3 0 9:0 6

2. P. Hubaľ 2 1 6:5 5

3. P. Čarnoky 1 2 5:8 4

4. A. Čajkovič 0 3 2:9 3

Skupina C

1. J. Figeľ 3 0 9:0 6

2. R. Macháň 2 1 6:4 5

3. A. Balázs 1 2 4:6 4

4. D. Škorňa 0 3 0:9 3

Skupina D

1. J. Zelinka 3 0 9:0 6

2. S. Fečo 2 1 6:3 5

3. L. Jankó 1 2 3:6 4

4. An. Herczeg 0 3 0:9 3

Skupina E

1. M. Hruška 3 0 9:0 6

2. A. Lipták 2 1 6:4 5

3. M. Trojan 1 2 4:6 4

4. At. Herczeg 0 3 0:9 3

Skupina F

1. R. Valuch 3 0 9:2 6

2. T. Šereda 2 1 8:4 5

3. M. Lenkey 1 2 4:7 4

4. M. Černický 0 3 1:9 3

Skupina G

1. M. Martinka 3 0 9:4 6

2. M. Mušák 2 1 7:5 5

3. G. Gallo 1 2 7:6 4

4. J. Trojan 0 3 1:9 3

Skupina H

1. A. Hamran 3 0 9:1 6

2. Ľ. Leitner 2 1 6:3 5

3. V. Leitner 1 2 3:8 4

4. P. Oleár 0 3 3:9 3

Doterajší víťazi: 1993 – F. Koutek ml. (Kovo Dobšiná), 1994 – R. Babič (Geológ Rožňava), 1995 – F. Koutek ml. (Kovo Dobšiná), 1996 – J. Kováč (Geológ Rožňava), 1997 – J. Kováč (Geológ Rožňava), 1998 – J. Ondis (Geológ Rožňava), 1999 – J. Bannikov (Geológ Rožňava), 2000 – J. Bannikov (Geológ Rožňava), 2001 – Csolle (Mostex Rača), 2002 – E. Illáš (Mostex Rača), 2003 – J. Truksa (reprezentácia SR), 2004 – P. Šereda (reprezentácia SR), 2005 – R. Košťál (Start Horní Suchá), 2006 – P. Šereda (Start Horní Suchá), 2007 – M. Hořejší (HCH Čadca), 2008 – Z. Lelkeš (Mostex Rača), 2009 – Z. Lelkeš (Mostex Rača), 2010 – T. Šereda (Mostex Rača), 2011 – P. Šereda (ŠKST Bratislava), 2012 – P. Širůček (Baník Havířov), 2013 – S. Novota (Mostex Rača), 2014 – P. Šereda (DTJ Hradec Králové), 2015 – P. Šereda (DTJ Hradec Králové), 2016 – A. Valúch (TB/ASV Regenstauf).

Autor: Peter Podolinský

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.