Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

V predbežnej nominácii aj dve hráčky GA Košice

Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|Publikované 16. jan 2018 o 18:56

Ženskú basketbalovú reprezentáciu čakajú zápasy proti Čiernej Hore a Bosne a Hercegovine.

KOŠICE. Tréner slovenskej ženskej basketbalovej reprezentácie Peter Kováčik v utorok oznámil predbežnú 16-člennú nomináciu na blížiace sa februárové zápasy proti Čiernej Hore (10. 2. o 19.00 h v Podgorici) a Bosne a Hercegovine (14. 2. o 18.00 h v Ružomberku) v A-skupine kvalifikácie o postup na ME 2019.

Informuje o tom web slovakbasket.sk.

Po odmlke sa do výberu vrátili niektoré známe tváre.

"Nominácia je ovplyvnená niekoľkými faktormi. Po prvé, dve hráčky z pôvodného kádra sú zranené. Chcel som dodržať slovo, ako som hovoril, že pozvem naozaj tie najlepšie hráčky, ktoré chcú reprezentovať. Všetky hráčky v tejto nominácii prejavili záujem. Vyberal som podľa skutočnej výkonnosti a tiež podľa toho, či sú líderkami alebo pravidelne hrávajú aj proti ťažkým súperom. Som rád, že každá hráčka, s ktorou som hovoril, prijala nomináciu," povedal Kováčik.

Jedna výhra a jedna prehra

Slovenky dosiaľ v "áčku" odohrali dve stretnutia: v novembri najskôr prehrali o 12 bodov v Bosne a Hercegovine (67:79), následne doma zdolali Islanďanky (78:62).

Bilanciu jedno víťazstvo - jedna prehra má aj Bosna, lídrom s dvoma výhrami je Čierna Hora. Na ME preniknú víťazi ôsmich kvalifikačných skupín a šesť najlepších tímov z druhých priečok.

"Začneme 5. februára popoludňajším tréningom v Ružomberku, kde sa aj stretneme. Do piatka 9. februára sa tam budeme pripravovať, následne sa presunieme do Podgorice, kde nás čaká v sobotu zápas proti Čiernej Hore. V stredu nás potom čaká dôležitý súboj s Bosnou a Hercegovinou," doplnil Kováčik, ktorý oznámi konečnú 12-člennú nomináciu po Slovenskom pohári v Piešťanoch (19. - 21. januára).

Predbežná nominácia

Predbežná nominácia slovenskej ženskej basketbalovej reprezentácie na februárové zápasy proti Čiernej Hore (10. 2. o 19.00 h v Podgorici) a Bosne a Hercegovine (14. 2. o 18.00 h v Ružomberku) v A-skupine kvalifikácie o postup na ME 2019:

Barbora Bálintová, Marta Páleníková (obe Good Angels Košice), Ivana Jakubcová, Rebeka Mikulášiková, Terézia Páleníková, Angelika Slamová (všetky Piešťanské Čajky), Nikola Kováčiková, Miroslava Mištinová (obe MBK Ružomberok), Mária Felixová (BLK Slavia Praha/ČR), Žofia Hruščáková (Famila Wuber Schio/Tal.), Sabína Oroszová (Fila San Martino Di Lupari/Tal.), Regína Palušná (Visby Ladies/Švéd.), Veronika Remenárová (KP Brno/ČR), Katarína Tetemondová (Union Saint-Amand Porte du Hainaut/Fr.), Natália Jelenčíková (BK ŠKP 08 Banská Bystrica), Timea Sujová (ŠBK Šamorín)

Súvisiace články