Američanky sa poriadne natrápili, česká brankárka mala 55 zákrokov

Česká hokejistka Noemi Neubauerová v súboji so Savannah Harmonovou. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|11. feb 2022 o 07:20

USA obhajujú olympijské zlato z Pjongčangu.

Hokej žien na ZOH Peking 2022 - štvrťfinále

USA - Česko 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Góly: 26. Knightová (Coyneová-Schofieldová, Brandtová), 47. Steckleinová (Panneková, Kellerová), 57. Harmonová (Brandtová, Knightová), 60. Coyneová-Schofieldová (Kellerová) - 25. Pejzlová (Vanišová, Křízová)

PEKING. Hokejistky USA podľa očakávaní postúpili do semifinále olympijského turnaja v Pekingu. V piatkovom súboji zdolali české reprezentantky 4:1, ale do posledných minút sa strachovali o výsledok.

Češky, ktoré debutujú pod piatimi kruhmi, boli jasným outsiderom zápasu, ale najmä vďaka vynikajúcej brankárke Kláre Peslarovej sa držali v hre.

Česká gólmanka zneškodnila 55 striel súpera, ale v druhej tretine predsa len nestačila na zakončenie Hilary Knightovej a v tretej tretine ju prekonali aj Lee Steckleinová so Savannah Harmonovou.

Štvrtý gól pridali Američanky do prázdnej bránky necelých šesť sekúnd pred koncom a stále majú šancu obhájiť olympijský triumf spred štyroch rokov.

Všetko o hokeji na ZOH 2022

Domov»ZOH 2022 Hokej»Američanky sa poriadne natrápili, česká brankárka mala 55 zákrokov