Trojkráľovú buzolu vyhral Sláma

Ilustračné foto. (Autor: TASR)
Sportnet|11. jan 2018 o 00:00

Trate boli situované v intraviláne obce Kysak i v priľahlom lese.

KOŠICE. Klub orientačného behu Kysak usporiadal preteky zimnej série v orientačnom behu s názvom Trojkráľová buzola.

Zápolilo spolu 72 pretekárov bez obmedzenia veku i pohlavia na štyroch tratiach rôznej dĺžky i orientačnej náročnosti.

Trate boli situované v intraviláne obce Kysak i v priľahlom lese v okolí Kysackej jaskyne, pričom štart i cieľ bol pri miestnom kultúrnom dome.

Na najťažšej a najdlhšej 4,2 km „A“ trati so 16 kontrolami zvíťazil Dušan Sláma za 30:14 min. Len sedem sekúnd zaostal druhý Tomáš Mušinský a tretie miesto obsadil Michal Krajčík za 31:21 min. (všetci Akademik Technická univerzita Košice).

Zo žien na rovnakej trati bola najrýchlejšia Kristína Krajčíková (ATU Košice) za 39:58 min. pred Ľudmilou Sokolovou (KOB Kysak) a tretia skončila Katarína Lamiová (ATU Košice).

Na ďalších tratiach si ocenenia do 3. miesta vybojovali: „B“ trať (3,4 km, 15 KS): 1. Ľuboslava Weissová 32:17 min., 2. Martin Roháč, 3. Jana Macinská (všetci ATU Košice), „C“ trať (2,4 km, 13 KS): 1. Jakub Janšo 30:27 min., 2. Simona Mihaličová, 3. Miroslava Velgosová (všetci ATU Košice), „D“ trať (1,9 km, 10 KS): 1. Miroslava Sobotová (ATU Košice) 24:30 min., 2. Anna Pavelová, 3. Ľudovít Pavela ml. (obaja KOB Kysak).