Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Prešovčania dostali trest za nevyužité šance

(Autor: SITA/Viktor Zamborský)
Daniel Dedina|Publikované 7. aug 2016 o 22:00

Tvrdé precitnutie do fortunaligovej reality zažíva 1. FC Tatran Prešov.

PREŠOV. Prešovským futbalistom sa v stretnutí proti Senici naskytla ideálna príležitosť odpovedať tým najsprávnejším futbalovým spôsobom na všetky reči, ktoré ich už po troch kolách posielali späť do druhej ligy.

Tatranisti ju však nielenže nevyužili, ale druhou vysokou prehrou v rade dali ďalšie tromfy do rúk svojim neprajníkom.

Pomôžu len víťazstvá

Úvodná polhodina pritom vôbec nenasvedčovala tomu, že by mal Prešov ťahať za kratší koniec takýmto výrazným spôsobom. Bol aktívnejší, vypracoval si viacero šancí, ale ich neúspešná realizácia začína už byť nepríjemne sa opakujúcim pravidlom.

Trest v podobe úvodného senického gólu prišiel ešte v prvom polčase. A dva rýchle presné zásahy hostí po prestávke definitívne zlomili charakter zápasu.

Domáci sa ešte snažili aspoň o premiérový zásah v novej sezóne, ale ten nie a nie prísť.

„Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme mali prevahu a dostatok šancí na to, aby sme viedli aj výraznejším rozdielom. Súper nás dokonale vytrestal za individuálne chyby, ktorých sme sa dopustili. Ťažko zabrániť gólu z dvadsiatich metrov do šibenice, ale inkasovať po takých hrúbkach je niečo iné. Chýba nám efektivita, ak by sme v prvom polčase premenili šance, mohol to byť iný zápas. Musíme naďalej tvrdo pracovať a veriť, že to zlomíme v náš prospech,“ hovoril po zápase skormútený kormidelník Tatrana Stanislav Varga.

„Prakticky po každom zápase zaznievajú z tábora súpera hlasy o tom, že hráme sympatický futbal, ale to nám nepomôže. Pomôžu nám jedine víťazstvá. V druhej lige by sme možno takýto zápas otočili, ale táto súťaž je o niečom inom.“

Etapa, ktorou v súčasnosti prechádza jeho tím, nie je pre zeleno-biely tábor vôbec radostná.

„Vedeli sme, že s mužstvom zloženým z odchovancov môže prísť aj takáto fáza. Chlapci musia získať skúseností s najvyššou súťažou a inak ako priamo v takýchto dueloch to nejde. V podobnej situácii som bol pred dvoma rokmi. Vtedy sme to dokázali zvládnuť,“ zaspomínal si Varga na svoje trénerské začiatky v Prešove, počas ktorých sa mužstvo muselo zviechať dokonca z posledného miesta druholigovej tabuľky.

Autor: Daniel Dedina

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.