Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Trebišov vyhráva a neinkasuje. Aj vďaka michalovským brankárom

Trebišovčania sa aj v Petržalke budú môcť spoľahnúť na služby brankára Bieszczada. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 4. apr 2019 o 22:00

Druholigoví futbalisti Slavoja nedostali gól už v troch zápasoch po sebe.

TREBIŠOV. Futbalistov Trebišova môžeme smelo označiť za najpríjemnejšie prekvapenie doterajšieho priebehu jarnej časti druhej ligy.

V štyroch zápasoch dokázali až trikrát zvíťaziť a už teraz majú na svojom konte rovnaký počet výhier ako za celú jeseň.

Po prvej polovici sezóny posledný celok pelotónu a najväčší kandidát na zostup tak naďalej žije a jeho šance na záchranu výrazne stúpli.

V tabuľke si takisto polepšil, poskočil v nej už na trinástu priečku a na dvojicu tímov pred ním – Bardejov a bratislavský Inter – stráca jediný bod.

Defenzíva sa výrazne zlepšila

Po smolnej domácej prehre s lídrom zo Žiaru nad Hronom (0:1) v úvodnom zápase už v ďalších troch Slavoj nezaváhal a zdolal Lipany (1:0), Liptovský Mikuláš (2:0) a Bardejov (1:0).

Čo sa skrýva za výsledkovým obrodením Zemplínčanov?

„Mužstvo sa zomklo a chlapci si po prvých úspešných zápasoch začali aj viac veriť, čo hneď vidieť na ich výkonoch. Aj zo strany vedenia klubu je cítiť, že chce druhú ligu v meste udržať. Robíme v skromných, ale stabilizovaných podmienkach,“ uviedol lodivod Trebišova Jozef Džubara.

Žlto-modrí ťažia aj z farmárskej spolupráce so susednými Michalovcami, ktoré zažívajú prelomovú sezónu, keď hrajú v prvoligovej skupine o titul a iba krôčik ich delí od pohárového finále.

Aj preto si môžu dovoliť uvoľňovať svojich brankárov pre potreby Trebišova.

Matúš Kira bol pri triumfe nad Bardejovom, Poliak Gerard Dariusz Bieszczad odchytal predošlé tri duely.

Aj vďaka nim Slavoj dostal v štyroch vystúpeniach iba jeden gól a v posledných troch dokonca neinkasoval.

„S funkcionármi a trénermi MFK Zemplín sme sa už vo februári dohodli na tom, že ak nebudú ich zápasy kolidovať s našimi, budú k nám chodiť ich brankári. Sú pre nás prínosom a vedia si udirigovať obrancov, s čím sme mali predtým problém. Defenzíva mužstva sa aj vďaka nim výrazne zlepšila.“

Súťaž má napínavejší charakter

Trebišovčania si však plne uvedomujú, že ešte ani zďaleka nemajú nič vyhrané a o záchranu musia naďalej krvopotne bojovať.

„Stále stojíme pevne nohami na zemi a vieme, že stále je pred nami dlhá cesta k naplneniu cieľa. Rýchlo sme sa dotiahli na súperov pred nami, čo je veľmi dôležité. Tabuľka je vyrovnaná, čím súťaž dostala zaujímavejší a napínavejší charakter,“ vyjadril sa Džubara.

Na úspešnú výsledkovú sériu by radi nadviazali aj v piatok popoludní v našom hlavnom meste, kde nastúpia proti FC Petržalka, ktorému v tabuľke patrí siedma pozícia.

„Ideme tam skromne s cieľom predviesť výkon, na aký máme. Uvidíme, čo prinesie samotný zápas. Verejnosť je po našich posledných dobrých výsledkoch optimistická, nuž budeme sa ju snažiť nesklamať. Verím, že zopakujeme výkon z Liptovského Mikuláša, aj keď treba povedať, že na Liptove to bol zápas, v ktorom nám všetko zahralo do karát. Taký duel príde možno raz za sezónu. Ale urobíme všetko pre to, aby sme opäť dosiahli úspešný výsledok,“ zakončil tréner Slavoja.

Ten aj v hlavnom meste bude mať k dispozícii Bieszczada. Udrží si michalovský gólman ďalšie čisté konto?

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.