Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Róbert Andrejov|8. aug 2017 o 00:00

O jeho prvom víťazstve v tejto sezóne rozhodol v 92. minúte Jaroslav Kolbas.

TREBIŠOV. Trebišovskí futbalisti majú prvé body od návratu na druholigovú scénu. V súboji 2. kola nezaváhali na domácom trávniku, na ktorom si poradili s rezervným tímom úradujúceho slovenského majstra MŠK Žilina.

Hrdinom nedeľňajšieho stretnutia sa stal kapitán Slavoja Jaroslav Kolbas, ktorý sa presadil po štandardke. Víťazný gól zaznamenal v 92. minúte!

Počas tohto týždňa odohrajú Trebišovčania hneď dva zápasy, najprv v stredu pohárový na pôde piatoligovej Demjaty a potom v nedeľu ligový na trávniku Serede.

Kormidelník Slavoja Vladimír Rusnák mladší po triumfe nad B-mužstvom „šošonov“ skonštatoval: „Zápas sa musel divákom páčiť, na druhú ligu mal nadštandardnú úroveň. Obe mužstvá chceli vyhrať, Žilinčania potvrdili, že majú veľmi kvalitný tím. Hralo sa obojstranne útočne, hostia mali asi dve veľké príležitosti, my o niečo viac. Škoda, že sme ich nedotiahli do gólového konca. Šance mali Kolbas, Ruskovský či Vajs. Keď sa už zdalo, že oba celky sa rozídu zmierlivo po bezgólovej remíze, vyšla nám štandardná situácia v druhej minúte nadstaveného času, keď po trestnom kope Kolesára sa presadil Kolbas. Z premiérových druholigových bodov máme veľkú radosť, porazili sme veľmi dobrého súpera. Chlapci príkladne bojovali, išli za víťazstvom do posledných sekúnd a boli za to odmenení troma bodmi.“

Trebišov – Žilina B 1:0 (0:0)

Gól: 90+. J. Kolbas.
ŽK: Turík, J. Giertl – Michlík, Herrera.
Rozhodoval: Libiak – 735 divákov.
SLAVOJ: J. Giertl – Patkanóci, D. Lukáč, M. Bednár, Kražel – Ruskovský, Turík, P. Kolesár, J. Kolbas, Vajs (82. Maník) – Kushta (61. Bellás).
MŠK B: M. Leško – Herrera, Ďuratný, Šušolík, Sluka (77. Martinček) – Bichakhchyan, Václavík, Michlík – Jankauskas (64. T. Hučko), Gerebenits (69. Sheidaev), L. Jánošík.

Zvyšné výsledky 2. kola:

Nové Mesto nad Váhom – Skalica 1:2 (1:1), góly: 32. Kubrický – 30. L. Hruška, 90. Haša.
Komárno – Šamorín 2:1 (1:0), góly: 35. M. Sekulič, 88. Militosjan – 66. Šmehyl.
Inter Bratislava – Sereď 2:1 (0:0), góly: 78. J. Šulc, 83. P. Petráš – 71. Morong.
Liptovský Mikuláš – Spišská Nová Ves 0:0
Zvolen – Partizán Bardejov 0:0
Poprad – Lokomotíva Košice 2:0 (0:0), góly: 82. Kukoľ, 90. Šesták.
Podbrezová B – Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:2 (2:1), góly: 3. Hric, 32. Jedinák – 36. Blahút, 73. Ďungel.