Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Ťahanovciam nebol nič platný ani ďalší Jurkov hetrik

Ilustračné foto. (Autor: Daniel Stehlík/Cvak.sk)
Rudolf Rondzik|Publikované 21. okt 2018 o 16:57

V metropole východu videli diváci v košickom derby až osem gólov.

KOŠICE. V malom piatoligovom košickom derby druhých Ťahanoviec a tretej rezervy Lokomotívy sa čakal vyrovnaný súboj dvoch vyspelých tímov, aj keď popravde, domáci sa ho obávali vzhľadom na, v súčasnosti, dosť vybrakovaný káder.

A mladíci z Lokomotívy to akoby vycítili a najprv Tóth a po ňom Terpaj vyskúšali pozornosť exreprezentanta Kella v bráne.

Aj v ďalších momentoch sa pokúšali o častú streľbu, ale ich rozlet pribrzdil v 15. minúte Jurko, ktorý využil kolmicu Koľveka stredom obrany a otvoril skóre.

Po chvíľkovom otrasení sa však Lokomotíva opäť nabrala na obrátkach a Čontošova strela si našla cestu do ťahanovskej siete.

Jurkovi na druhej strane sa to nepodarilo, a tak sa stále viac začala prejavovať ich lepšia kondičná a rýchlostná pripravenosť a po uplynutí polhodinky otočili skóre Terpajom.

Pred odchodom do šatní mohol vyrovnať Šemrák, ale keď už dvíhal ruky nad hlavu, radosť mu pokazil na bránkovej čiare Cina.

Po prestávke sa diali veci. Najprv sa Tóthova strela obtrela o žrď, aby vzápätí Jurko vyrovnal. Po hodine hry to už bolo 2:3, keď sa do čierneho trafil práve Tóth.

A Bardetského hlavička tesne k žrdi, na ktorú si Kello siahol, no nezabránil jej prieniku za svoj chrbát už rozhodla o víťazovi duelu aj preto, že Jurkov pokus zblízka sa prevalil ponad brvno a Palko z diaľky mieril iba doň.

V závere výsledok prikrášlil Beli a Jurko ešte zavŕšil svoj hetrik, ale to už nič nezmenilo na fakte, že v tomto zápase sa presadila mladosť.

Toto ešte nezažil

Ťahanovčania napokon doma podľahli rezerve Lokomotívy hokejovým výsledkom 3:5, z čoho bol ich kanonier Roman Jurko sklamaný.

„Toto som ešte nezažil, aby môj tím prehral doma i napriek tomu, že sa mi podarilo vsietiť tri góly. Ale víťazstvo mladej Lokomotívy bolo plne zaslúžené.

Varili sme z toho, čo bolo, a aj preto musím vysloviť svojim spoluhráčom, ktorí nastúpili, obdiv. Robili čo mohli, v určitých fázach sa mohlo zdať, že sme nemuseli vyjsť naprázdno, no spravodlivosti bolo zadosťučinené. My už musíme jeseň iba dohrať so cťou a po zimnej príprave a doplnení kádra sa pokúsiť ešte niečo vymyslieť a zamotať postupovú tajničku,” vyznal sa ešte vždy strelec par excelence Roman Jurko.

Autor: Rudolf Rondzik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.