Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Strelecké šťastie sa k nim obrátilo chrbtom

Kapitán Štefan Majerník (vľavo) sa snaží uvoľniť cez brániaceho Róberta Petruša. (Autor: Jaroslav Glovičko)
Ján Glovičko|Publikované 25. okt 2015 o 23:00

S prílišným rešpektom či uspokojením nastúpili v ostatnom stretnutí druhej ligy hráči Hanisky.

S prílišným rešpektom či uspokojením nastúpili v ostatnom stretnutí druhej ligy hráči Hanisky v domácom prostredí proti Tepličke nad Váhom, ktorej patrila posledná priečka. Po vlažnom úvode hostiteľov a zahodení niekoľkých gólových príležitosti prišiel trest v podobe gólu v sieti gólmana Fedora.

HANISKA. Obom nováčikom druhej ligy nemožno uprieť snahu a bojovnosť, ktorá neraz prevýšila futbalové umenie. Napriek tomu diváci sledovali rušné stretnutie medzi šestnástkami.

Hanišťania nastúpili po štvrtý raz v rade v domácom prostredí a pripísali si druhú prehru. Razom stratili v tabuľke pravdy plusové body a vrátiť sa do nich nebude také ľahké.

Jednogólová prehra mrzí kapitána Štefana Majerníka, lebo práve po jeho faule a následnej štandardnej situácii padol jediný gól stretnutia.

Aj keď tabuľkové postavenie oboch celkov posúvalo do roly favorita domácich, ktorým patrila štvrtá priečka peletónu a Tepličke posledná. Súboju sedel aj prívlastok šesťbodový...

„Prehrať s VSS Košice je iné ako s Tepličkou,“ rozhovoril sa Majerník.

„Súpera som odstavil telom, avšak bola z toho štandardka. Z nej padol gól, keď sme nechali loptu padnúť v šestnástke, ktorá pre hostí skončila šťastne v našej sieti. Ak nedáme gól, len ťažko môžeme pomýšľať na víťazstvo.“

Hostia nechceli prehrať

Hostia pricestovali s jasným cieľom neprehrať, podriadili tomu aj taktiku, umne bránili a vyrážali do rýchlych kontier.

Po zmene strán mohli svoje jednogólové vedenie poistiť, ale Fedor vytiahol dobrý zákrok.

„Nebol to až taký ťažký zápas, len sme ho nezvládli. Pre nás to bol doma už štvrtý v rade a zrejme sme rátali s povinnými bodmi. Akoby sme urazili povestné šťastie, lebo sme nedali gól, aj keď sme mali niekoľko dobrých príležitosti. V druhom polčase sme súpera zatlačili, ale chýbali presná finálna prihrávka a pokoj v koncovke. Keby sme dali jeden či dva góly, iste by sme hrali uvoľnenejšie, a nie takom kŕči,“ konštatoval Majerník.

Chýbala medzihra

Ešte do prestávky sa mohlo meniť skóre, ale Gorej v páde mieril vedľa a s hlavičkou Pekára si Holec v bránke hostí poradil.

Domácim chýbala medzihra, väčšinou lopty nakopávali na Pekára, ktorého však dvojica stopérov ustrážila.

V druhom dejstve mali domáci viac z hry, ale prekonať obranný val súpera sa im nepodarilo.

Svoje šance nepremenili Kolbas, Pekár, Gorej či Maťaš, ktorého dorážku z niekoľkých metrov Holec reflexívne vytesnil na roh.

„Dnes nám to nechcelo padnúť do siete. Skúšali sme to po zemi aj centrami, ale, ako hovorím, chýbal pokoj vo finálnej fáze. Táto prehra je vážnejšia ako prvá, dostávame sa do mínusových bodov v tabuľke pravdy. Je to nepríjemné konštatovanie. Musíme sa z tejto prehry a zápasu poučiť, hodiť ho za hlavu a plne sa koncentrovať na ďalší domáci duel s Liptovským Mikulášom,“ povedal Majerník.

Autor: Ján Glovičko

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.