Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

Klaudia Jurkovičová, Martin Belej|Publikované 15. dec 2018 o 14:05

Ako sa skončili zápasy a podujatia v jednotlivých športoch. Priebehy online.

Prehľad domácich športových výsledkov súťaží, klubov a jednotlivcov z východného Slovenska počas víkendu 15. a 16. decembra 2018.

Nedeľa 16. decembra

Hokej

St. Nicolaus I. liga, 29. kolo

HK Martin - HK Spišská Nová Ves 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)

Góly: 5. Pacalaj (Poliaček, Burzík), 7. Rudzan (Markovič, Tabaček), 9. Tabaček (Markovič), 30. Langhammer (Markovič, Rudzan), 40. Tabaček (Langhammer, Dírer), 48. Urbánek (Tabaček) - 14. Olejník (Vartovník, Mikula), 27. Olejník (Novák, Nagy), 53. Koky (Cvengroš). Rozhodovali: Mihaľov - Pribula, Paulíny, vylúčení: 5:7 na 2 minúty, navyše: 11. Ondov 10 min. za nešportové správanie, 40 tímový trest 20 min. za napádanie rozhodcov (všetci Sp. Nová Ves), presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, 790 divákov.

MHK Humenné - HC Prešov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 7. Vrábeľ (Cibák, Krempaský), 33. Baláž (Krajňák, Hudák), 45. Vaško (Hudák), 50. Žitný (Markuš, Vrábeľ) - 13. Halama (Magdolen), 49. Halama (Španko, Dubina). Rozhodovali: Korba - Wolf, Ordzovenský, vylúčení: 6:10 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 425 divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Gladiators Trnava 9:3 (4:1, 2:1, 3:1)

Góly: 2. Róth (Hančák), 4. Chalupa (Hančák, Giľák), 8. Giľák (Piatak, Hopkovič), 17. Banovský (Cútt, Brincko), 22. Safaralejev (Novický, Róth), 24. Mašlonka (Giľák, Bdžoch), 48. Cútt (Safaralejev), 53. Chalupa (Valečko), 53. Giľák (Cútt) - 13. Mrava (Klema, Hrbáčik), 32. Burian (Škokor, Olša), 48. Klema (Hrbáčik, Mrava). Rozhodovali: Korba - Riš, Janiga, vylúčení: 5:6 na 2 min., navyše: 56. Giľák (Michalovce) za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 884 divákov.

Bedminton

Majstrovstvá Slovenska dospelých, Rožňava

Dvojhra mužov - semifinále: Milan Dratva /1/ (Lokomotíva Košice) - Andrej Antoška /5/ (Slávia TU Zvolen) 21:19, 21:15, Jarolím Vícen /2/ (Lokomotíva Košice) - Matej Poláček (Lokomotíva Košice) 21:12, 21:5. Finále: Milan Dratva /1/ (Lokomotíva Košice) - Jarolím Vícen /2/ (Lokomotíva Košice) 21:18, 21:17.

Dvojhra žien - semifinále: Martina Repiská /1/ (Slávia TU Zvolen) - Mia Tarcalová /4/ (PBA Prešov) 21:15, 21:14, Sára Stašková /5/ (PBA Prešov) - Katarína Vargová /7/ (Lokomotíva Košice) 13:21, 10:21. Finále: Martina Repiská /1/ (Slávia TU Zvolen) - Katarína Vargová /7/ (Lokomotíva Košice) 21:15, 21:15

Štvorhra mužov - finále: Miroslav Haring/Juraj Vachálek /1/ (Spoje Bratislava) - Andrej Antoška/Jakub Horák /2/ (Slávia TU Zvolen/Sokol Ilava) 23:21, 21:15

Štvorhra žien - finále: Mia Tarcalová/Katarína Vargová /1/ (PBA Prešov/Lokomotíva Košice) - Lucia Grenčíková/Tamara Prostináková (CEVA Trenčín) 21:14, 21:13

Mix - finále: Jakub Horák/Mia Tarcalová /7/ (Sokol Ilava/PBA Prešov) - Juraj Vachálek/Vanda Popluhárová /4/ (Spoje Bratislava) 21:10, 21:14

Vodné pólo

Extraliga mužov

KVP Nováky - ŠKP Modrí Draci Košice 13:6 (3:1, 3:1, 5:2, 2:2)

Najviac gólov: M. Úradník a Tisaj po 3 - Píro 2

Pirana SC Topoľčany - ŠK Hornets Košice 4:18 (1:4, 1:4, 0:7, 2:3)

Najviac gólov: Vančo, Murčo, Ďurček a Rušiti po 1 - Vidumanský 4

KVP Nováky - ŠK Hornets Košice 7:12 (1:3, 2:3, 2:3, 2:3)

Najviac gólov: Tisaj 2 - T. Bačo a Mikloda po 2

Pirana SC Topoľčany - ŠKP Modrí Draci Košice 9:16 (4:2, 2:5, 2:6, 1:3)

Najviac gólov: Daňo a Slašťan po 3 - Haluška 4

Bežecké lyžovanie

Tatranský pohár, Štrbské Pleso

Muži - šprint voľnou technikou (1,6 km): 1. Jan Antolec, 2. Pawel Klisz (obaja Poľ.), 3. Ján Koristek (SR), ... 7. Ján Mikuš, ..., 10 Andrej Segeč (obaja SR)

Ženy- šprint voľnou technikou (1,4 km): 1. Eliza Rucková (Poľ.), 2. Barbora Klementová (SR), 3. Weronika Kaletová (Poľ.)

Tatranský pohár v bežeckom lyžovaní: fotogaléria

17.12.2018

Sobota 15. decembra

Volejbal

Extraliga muži, 15. kolo

COP Trenčín - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (21, 21, 16)

Stará Ľubovňa: Bittner 2, Kyšeľa 11, Margicin 2, Buvalič 16, Gula 9, Billík, libero T. Senko (Haky 1). Hralo sa 74 minút, rozhodovali Daruľa, Yurlov.

MVK Zvolen - VK Mirad PU Prešov 0:3 (-10, -13, -18)

Prešov: Červeň 3, Jurko 2, M. Hudák 6, Mikovčík 5, Bogdanovič 12, M. Sopko st. 9, libero T. Lampart (Faron 5, Pavlinský, Rajduga 1). Hralo sa 85 minút, rozhodovali Niklová, Poláčiková.

TJ Slávia Svidník - VK Prievidza 0:3 (-17, -30, -11)

Svidník: J. Hriňák 1, Ščerba 10, Majcher 7, Pietrzak 14, Ciupa 7, Matušovský, liberá Kalužný a Paňko (Oleárnik, Markovič, D. Mészáros, R. Vitko, Šellong). Hralo sa 73 minút, rozhodovali Sluk, Tiňo.

VK KDS-Šport Košice - TJ Spartak Myjava 3:1 (19, -25, 21, 14)

Košice: Rossard 1, Jakubov 19, Kríž 3, Lamanec 22, M. Sopko ml. 17, Bališin 6, liberá Kryś a Marčok (Kasperkevič, Labik, Pizur 2). Hralo sa 96 minút, rozhodovali M. Smolko a Čunočka.

Extraliga volejbalistov: Košice - Myjava: fotogaléria

16.12.2018

Extraliga ženy, 12. kolo

VK Slávia EU Bratislava - VK Prešov 3:0 (11, 19, 20)

Prešov: Markarašviliová, Bodnárová 13, Babjaková 5, Povrazníková 6, Karabinovičová 7, Kotuličová 1, libero Nehilová (Jurkovičová, Vikartovská). Hralo sa 68 minút, rozhodovali Heitlinger, Gerbóc.

HIT UCM Trnava - KV MŠK Oktan Kežmarok 1:3 (-16, -22, 23, -13)

Kežmarok: Smák 2, Jakábová 9, Zaťková 11, Harčárová 6, P. Kubová 21, Becková 4, libero Jagodziňska (Jakušová 1, Morihladková). Hralo sa 98 minút, rozhodovali rozhodovali B. Kováč a Szász.

Basketbal

Extraliga muži, 17. kolo

BK Inter Bratislava - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 105:66 (61:30)

Najviac bodov: Skinner 19, Barač a Abrhám po 14 , Florveus 15, Nottage 12, Presutti 11, 350 divákov

BK Inter Bratislava - BK 04 AC LC Spišská Nová Ves : fotogaléria

15.12.2018

Extraliga ženy, 11.kolo

BK ŠKP 08 Banská Bystrica - Young Angels Košice 62:78 (10:18, 22:20, 21:21, 9:19)

Najviac bodov: Matejčíková 14, Piperková 12, Števulová (3 trojky) a Žilinská po 11 - Drobná 18, Majorošová 15, Blanárová 14

BAM Poprad - ŠBK Šamorín 52:56 (26:26)

Najviac bodov: Rusináková 19, Havranová 7, Filičková 6 - Lelkešová a Sujová po 15, Vyňuchalová 12

BAM Poprad - ŠBK Šamorín: fotogaléria

15.12.2018

Hádzaná

Extraliga muži, 16. kolo

ŠKP Bratislava - Tatran Prešov 29:36 (14:17)

Tatran: Cvitkovič, M. Kolpak – M. Šárpataky, Krok 11, Rečičár 2, Kolesár, Kríž, A. Radčenko, Urban 6, Chovan, Straňovský 11, Demčák, Podracký, Kasal 5, Fech, Carapkin 1.

Najviac gólov ŠKP: Prokop 7/2, Kysel 6, M. Lieskovský 3, Halla, 3/1, pok. hody: 5/4 - 0, vylúčení: 1 - 9, rozhodovali: Bačik a M. Nagy, 200 divákov

Hokej

2. liga Východ, 12. kolo

Trebišov – Bardejov 3:2 (0:0, 3:1, 0:1), Miľovčík, Schnelly, Kočiš – Kokšarov, Lúč

Sanok – Kežmarok 8:0 (1:0, 2:0, 5:0), Bielec 2, Wilusz, Mazur, Majoch, Witan, Rapala, Olearczyk

Sabinov – R. Sobota 1:6 (0:2, 1:1, 0:3), Miščík – Dmitrijev 3, Slovák, Moroz, Vilčinskij

Dohrávka 5. kola

Lipt. Mikuláš B – Gelnica 5:8 (1:3, 2:3, 2:2), Koniar 2, Pavlovič, Bacúr, Legerský – Suchanov a Hajduk po 2, Gross, Šterbák, Skokan, Loja

Florbal

Extraliga mužov, 12. kolo

Florko Košice - Snipers Bratislava 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

TJA-FBO Nižná - Young Arrows Spišská Nová Ves 10:6 (3:1, 4:1, 3:4)

Mikuláš Prešov - Grasshoppers Žilina 4:5 po sam. nájazdoch (0:1, 1:2, 3:1 - 0:0, 0:1)

ŠK Lido Bratislava - ATU Košice 6:5 (2:2, 3:3, 1:0)

Bedminton

Majstrovstvá SR do 11 rokov, Bratislava, finálové zápasy

Mix: Andrej Suchý/Sarah Antónia Suchá /1/ (BKK Sliač) - Michal Staňo/Emma Žiačiková /4/ (BKR Púchov) 21:10, 21:16

Dvojhra chlapcov: Andrej Suchý /1/ (BKK Sliač) - Tadeáš Diro /2/ (PBA Prešov) 21:15, 21:18

Dvojhra dievčat: Kristína Fischer /1/ (SC Pohoda Trnava) - Emma Žiačiková /2/ (BKR Púchov) 9:21, 13:21

Štvorhra chlapcov: Michal Kozlok/Andrej Suchý /1/ (ŠK Hrachovo/BKK Sliač) - Tadeáš Diro/Ronald Pokorný /2/ (PBA Prešov/KBC Košice) 21:17, 23:21

Štvorhra dievčat: Ema Matejčíková/Eva Sárená (KBŠ Dolný Kubín) - Lívia Klačanská/Emma Žiačiková /2/ (BKR Púchov) 10:21, 6:21

Beh na lyžiach

Tatranský pohár na Štrbskom Plese

Ženy 7,5 km klasickou technikou: 1. Justyna Kowalczyková 27:32,6 min, 2. Eliza Rucková +1:19,6, 3. Agata Warlová (všetky Poľ.) +1:25,4,... 8. Barbora Klementová +2:31,9, 9. Lucia Michaličková +2:51,9, 10. Mária Danielová (všetky SR) +3:14,2

Muži 10 km klasickou technikou: 1. Peter Mlynár (SR) 23:22,5 min, 2. Jan Antolec (Poľ.) +42,6 s, 3. Ján Koristek +46,9, 4. Andrej Segeč (obaja SR) +49,9

Športová streľba

Extraliga, 1. kolo, Košice

vzduchová puška 60

muži: 1. Timotej Marton (ŠKP Bratislava) 241,9 b. (v kvalifikácii 610,2), 2. Jaroslav Helešic (Holíč) 241,6 (592,5), 3. Ľubomír Bučko (ŠG Košice) 219,4 (606,3)

ženy: 1. Zuzana Ňakatová (ŠKP Prešov-Sekčov) 245,7 (613,5), 2. Daniela Demjén Pešková (ŠKP Bratislava) 243,6 (621,5), 3. Anna Klimeková (ŠKP Prešov) 222,8 (621,1)

vzduchová pištoľ 60

muži: 1. Martin Bolek (ŠKP Martin) 236,8 (557), 2. Lukáš Filip (Spišan Sp. N. Ves.) 231,5 (562), 3. Marek Copák (Solivar Prešov) 213,9 (557)

ženy: 1. Jana Kuviková (Spišan Sp. N. Ves) 559, 2. Katarína Kučová (ŠSK mesta Martin) 559, 3. Klaudia Golšanová (ŠKP Bratislava) 535

Súvisiace články