Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Spilar verí, že mu Bartoš príliš neujde

Momentka z vlaňajšieho ročníka. (Autor: TASR/František Iván)
Patrik Fotta|Publikované 25. apr 2018 o 22:00

VSE City Run opäť pomôže dobrej veci.

VSE City Run v Košiciach: fotogaléria

25.4.2018

KOŠICE. Už jedenásty ročník športovo-charitatívneho podujatia VSE City Run sa uskutoční 3. mája na Hlavnej ulici v Košiciach a 10. mája v Poprade.

Tak ako každý rok, aj tentoraz sa bude bežať na podporu dobrej veci.

V Košiciach poputuje výťažok z akcie Občianskemu združeniu Usmej sa na mňa, ktoré sa zasadzuje o integráciu sluchovo, zrakovo, mentálne a telesne postihnutých detí a mládeže do spoločnosti.

V Poprade bude finančne podporené združenie Nádej na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím, ktorého hlavným poslaním je vytvárať podmienky na zmysluplný a dôstojný život pre deti, mladých a dospelých ľudí s mentálnym, telesným a kombinovaným postihnutím a autizmom.

"Sme veľmi radi, že za desať rokov projektu sa doň zapojilo vyše 30-tisíc bežcov a doteraz sme vďaka nim a nášmu hlavnému partnerovi vyzbierali vyše 112-tisíc eur pre rôzne subjekty, ktoré ich využili na charitatívnu pomoc," povedal organizátor podujatia Branislav Koniar.

Spilar verí, že mu Bartoš príliš neujde

Podporu projektu vyjadrujú každoročne známe osobnosti zo športového i spoločenského života.

Na štartové pole sa tentoraz plánuje postaviť aj v minulej sezóne útočník HC Košice Gabriel Spilar.

"Je to pre mňa veľký impulz zapojiť sa do charitatívnej akcie, ako je táto. Verím, že tento ročník bude minimálne rovnako úspešný ako tie predošlé. V klube urobíme všetko pre to, aby malo toto podujatie čo najväčšiu odozvu a dúfam, že príde veľa ľudí. Myslím si, že je to na skutočne dobrú vec a bodaj by tých peniažkov pre deti bolo čo najviac," uviedol Spilar.

Spolu s ním pobeží aj jeho dlhoročný spoluhráč, teraz už asistent trénera Peter Bartoš.

"Myslím si, že Peťo bude v cieli určite skôr ako ja," pousmial sa Spilar a dodal: "Zatiaľ sme sa o tom bližšie nebavili. Peťo bol stále výborný bežec, takže ja sa pokúsim príliš za ním nezaostať. Myslím si, že si pred behom ešte zavoláme a nejako to dohodneme, aby som pri ňom nevyzeral tak zle."

Koči bude navádzačom

Na bežecké podujatie, ktoré má charitatívny základ, sa teší aj spevák a producent Peter Bič.

"Málokto o mne vie, že ja som sa v minulosti vážne venoval plávaniu a celkovo mám šport veľmi rád. V súčasnosti najmä bicyklujem a nedávno som začal aj behať. Často chodím po meste na kávičky a teším sa, že si tam teraz budem môcť zabehať, pretože kedysi som behával len na autobus, aby som stihol nočný spoj. Je to krásna akcia a mám veľkú radosť z toho, že sa spojí šport, umenie a pomoc deťom. Verím, že sa ľudia prídu aj zabaviť, nielen si zašportovať," skonštatoval Bič.

Spolu s nevidiacim chlapcom by sa mal na trať postaviť aj košický pretekár rely Martin Koči.

"Pre mňa osobne je beh veľmi dobrý spôsob kondičnej prípravy. Na tomto projekte sa mi páči, že ľudia môžu pomôcť deťom, ktoré to potrebujú a zároveň pomôžu aj sebe, keďže budú mať pohyb. Je to teda víťazstvo na oboch stranách. Mňa osobne sa to dotýka o to viac, že poznám a spolupracujem so združením, ktorému tento rok poputuje výťažok z akcie. Viem, že si to tie deti naozaj zaslúžia a budú si to skutočne vážiť. Ja osobne budem mať výzvu, keďže budem bežať ako navádzač jedného nevidiaceho bežca, s ktorým sa poznáme už dlhšie a veľmi sa na to teším," uviedol Koči.

Okrem spomínaných osobností sa podujatia zúčastnia športovci rôznych vekových kategórií a odvetví.

Chýbať by nemala ani víťazka ankety Športová osobnosť Košíc, plavkyňa Zuzana Jusková a mnohí ďalší.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.