Medlová sa vrátila po zranení, do finále nepostúpila

Klaudia Medlová.
Klaudia Medlová. (Autor: TASR)
TASR|14. feb 2022 o 05:40

Najlepšie jej vyšlo 1. kolo.

Snoubording na ZOH v Pekingu 2022

PEKING. Slovenská snoubordistka Klaudia Medlová sa neprebojovala do finále Big Air na ZOH v Pekingu. V pondelkovej kvalifikácii obsadila 16. priečku, od postupu ju delilo 14,25 bodu.

Zverenka trénera Mateja Matysa sa mala v Pekingu pôvodne predstaviť v dvoch freestyleových disciplínach. Na štart slopestyle sa však hneď v úvode hier nepostavila, keď si počas tréningu pred kvalifikáciou zranila koleno.

Vyše týždeň trvajúca liečba zabrala a jej zdravotný stav sa zlepšil natoľko, že bola schopná absolvovať kvalifikáciu Big Air.

V nej predviedla hneď v 1. kole svoj najlepší skok, za ktorý dostala 62,25 bodu a zaradila sa na 10. miesto. Druhé kolo jej nevyšlo podľa predstáv, no stále figurovala na poslednej postupovej pozícii. Za tretí skok jej rozhodcovia udelili iba 29,75.

Pred Medlovú sa tak dostali ďalšie štyri súperky, ktoré mali lepší bodový súčet dvoch najlepších výkonov. Do finále sa neprebojovala ani Američanka Jamie Andersonová, ktorá pri prvých dvoch pokusoch spadla.

V 12-člennom finále, ktoré je na programe v noci na utorok o 2.30 SEČ, sa predstaví dvanásť najlepších snoubordistiek. Najlepší výkon v kvalifikácii predviedla Novozélanďanka Zoi Sadowská Synnottová, zlatá medailistka zo slopestyle triumfovala so ziskom 176,50 bodu.

Za ňou sa umiestnila dvojica Japoniek Kokomo Muraseová (171,00) a Reira Iwabučiová (158,50).

Pre Medlovú to bolo druhé vystúpenie pod piatimi kruhmi, pred štyrmi rokmi v Pjongčangu obsadila v slopestyle 24. a v Big Air 23. miesto.

Všetky informácie o ZOH Peking 2022

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Peking 2022»Program a výsledky»Snoubording»Medlová sa vrátila po zranení, do finále nepostúpila