Tréner si fotil nahé športovkyne. Snoubordistka prehovorila o obťažovaní

Snoubording, ilustračná snímka.
Snoubording, ilustračná snímka. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. feb 2022 o 04:15

Nevhodne sa mal voči nej správať aj iný snoubordista.

WASHINGTON. Tréner amerických snoubordistov na ZOH 2022 v Pekingu Peter Foley čelí obvineniu zo sexuálneho obťažovania a ďalšieho nevhodného správania, ktorého sa mal dopustiť v minulosti.

Jeho bývalá zverenka Callan Chythlooková-Sifsofová v piatok na Instagrame napísala, že Foley viac než desať rokov fotografoval nahé športovkyne. V roku 2014 v kanadskom Lake Louise adresoval vtedy 17-ročnej snoubordistke i jej kolegyniam sexuálne poznámky.

"Nemôžem sledovať olympiádu bez toho, aby som toto verejne vyhlásila," uviedla Chythlooková-Sifsofová na sociálnej sieti.

Americký zväz reagoval stanoviskom, v ktorom potvrdil, že všetky obvinenia vyšetrí. "Berieme ich veľmi vážne a všetky dôkladne prešetríme," citovala zo zväzového vyhlásenia agentúra AP.

Chythlooková-Sifsofová zároveň obvinila aj snoubordistu a ďalšieho účastníka ZOH 2022 Hagena Kearneyho, ktorý ju mal takisto obťažovať a na jej adresu použiť rasistickú nadávku.

"Nemôžem zakrývať toto bizarné správanie. Osoby, ktoré som spomenula, sa správali toxicky, no pravdou je, že kultúra v tíme chránila tento typ správania. Normalizovali sa veci, ktoré nie sú v poriadku.

Mnohí športovci sa stali súčasťou tohto rasistického a sexistického správania, participovali na čudnom režime, ktorý vytvoril Foley a spôsobili, že sa športovkyne a ďalšie členky tímu stali obeťami sexuálneho násilia," dodala bývalá snoubordistka.

Všetky informácie o ZOH Peking 2022

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Peking 2022»Program a výsledky»Snoubording»Tréner si fotil nahé športovkyne. Snoubordistka prehovorila o obťažovaní