Pozrite si celý program olympiády, výsledky a aktuálne správy z OH Peking 2022. Nájdete tu aj kompletný program Slovákov na olympijských hrách.

Program a výsledky ZOH v Pekingu 2022 na dnes

>> Kompletný program Slovákov na ZOH 2022Celkový program a výsledky na ZOH 2022


Program a výsledky ZOH 2022 podľa dní


Program a výsledky olympijských hier pre konkrétny šport


Hokej: Program a výsledky na ZOH 2022

Novinky o zimnej olympiáde v Pekingu 2022

Zimné olympijské hry

Zimné olympijské hry sú najväčším športovým podujatím zimných športov. Pre väčšinu športovcov je olympiáda najprestížnejším podujatím v kariére. ZOH organizuje mesto, ktoré získalo najviac hlasov v hlasovaní členov Medzinárodného olympijského výboru (MOV). Na víťazstvo je potrebné získať nadpolovičnú väčšinu hlasov. Ak v prvom kole nezískal žiadny kandidát nadpolovičnú väčšinu hlasov, koná sa ďalšie kolo hlasovania. V prípade, že zostanú už iba dve kandidátske mestá, víťazom sa stane to, ktoré získa viac hlasov.

Olympiáda Peking 2022

V roku 2022 sa zimné olympijské hry konajú v čínskom Pekingu v termíne od 4. do 20. februára. Ide o prvé mesto, ktoré dostalo organizáciu letných aj zimných hier. Letné olympijské hry organizoval Peking v roku 2008. Hlavným dejiskom ZOH 2022 v Pekingu je Národný štadión v Pekingu, ktorý hostí otvárací aj záverečný ceremoniál. Čínska metropola uspela v hlasovaní proti kazašskému mestu Alma-Ata v pomere hlasov 44:40. Ide o prvú zimnú olympiádu, ktorú organizuje Čína. O ZOH 2022 sa pôvodne chcel uchádzať aj poľský Krakov spoločne so slovenskou Jasnou. Kandidatúru však stiahli. Slovensko v Pekingu reprezentuje 50 športovcov, polovica z nich sú hokejisti. Pozrite si kompletný program a výsledky ZOH 2022.

Olympijské športy a disciplíny na OH 2022

Akrobatické lyžovanieAlpské lyžovanieBeh na lyžiachBiatlonBobyCurlingHokejKrasokorčuľovanieRýchlokorčuľovanieSánkovanieSeverská kombináciaSkeletonSkoky na lyžiachSnoubordingŠortrek

Slovenská medailová bilancia

V ére samostatnosti sa slovenskí športovci predstavili doposiaľ na siedmich zimných olympijských hrách. Na nich vybojovali 8 medailí (3-4-1), pričom najúspešnejšie boli ZOH 2018 v Pjongčangu, na ktorých získali jednu zlatú a dve strieborné medaily. Najúspešnejšou slovenskou olympioničkou na ZOH je biatlonistka Anastasia Kuzminová (3-3-0). Medailu získala na každých hrách, na ktorých štartovala. Vďaka jej úspechom je najúspešnejším slovenským športom na zimných olympiádach biatlon. Okrem Kuzminovej dokázal z biatlonistov vybojovať medailu aj Pavol Hurajt (bronz). Zo striebra sa tešil snoubordista Radoslav Židek.