Je to v hlavách, vraví Cehlárik. Slováci prehrali s Nemcami piaty raz po sebe

Hokejisti Slovenska v zápase Slovensko - Nemecko.
Fotogaléria (73)
Hokejisti Slovenska v zápase Slovensko - Nemecko. (Autor: TASR)
Šimon Čop|10. máj 2024 o 21:10

Craigovi Ramsaymu sa páčila bojovnosť, ale jeho zverenci podľa neho nehrali dostatočne ako tím.

OSTRAVA. Slovenskí hokejisti nestačili v úvodnom zápase skupiny B na MS v hokeji 2024 na Nemecko.

Hoci tomu bezgólová prvá tretina nenasvedčovala, padlo v ňom veľa gólov. Nemci po päťgólovej druhej i tretej tretine zvíťazili 6:4.

Za Slovensko sa presadili Marek Hrivík, Martin Fehérváry, Libor Hudáček a Matúš Sukeľ. Ani raz nevyhrávali.

Neukončili teda 11-ročné čakanie na výhru nad týmto protivníkom. Ide o piatu prehru Slovenska proti Nemecku na svetových šampionátoch v rade.

"Každý z tímov má nejakého súpera, ktorý je pre neho nepríjemný. Nedokážem povedať, či sú to pre nás práve Nemci, ale môže byť, keďže tá štatistika je taká hrozná," vyjadril sa po zápase asistent trénera Peter Frühauf.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Nemecko na MS v hokeji 2024 (skupina B)

Je to v hlavách

Zápas sa lámal, keď mali Slováci momentum. V 39. minúte, keď vyrovnali na 2:2, neudržali tento stav ani do konca druhého dejstva a inkasovali. Keď sa zas v tretej dvadsaťminútovke kontaktným gólom dotiahli na 3:4, opäť o necelé dve minúty dostali gól.

"Dvakrát sme sa dotiahli, ale dostali sme v ďalšom striedaní gól. Je to o tom, aby sme boli pripravení na ďalšie striedanie a aby sme boli prítomní v tom momente a jednoducho boli na ľade lepším tímom," povedal Peter Cehlárik.

Podľa neho pramenili nemecké góly z nedostatku koncentrácie. Ale žiadnu chybu nespomínal osobitne. Povedal, že Slováci skrátka musia zlepšiť všetko.

"Podľa mňa to je v hlavách," vyjadril sa. "Musíme byť viac pokojní, mám pocit."

Domov»MS v hokeji 2024»Je to v hlavách, vraví Cehlárik. Slováci prehrali s Nemcami piaty raz po sebe