3:0, 1:1, 2:1
Kazachstan na MS v hokeji 2024
Kazachstan

Fotogaléria (72)
Martin Pospíšil v zápase Slovensko - Kazachstan v skupine B na MS v hokeji 2024. (Autor: Palo Gašpar / Sportnet)
Šimon Čop|12. máj 2024 o 16:54

Ramsay chváli tím, že zvládol najťažšiu pasáž stretnutia.

OSTRAVA. Ďalšie zaváhanie by už bolo dôvodom - ak nie na paniku, tak minimálne na vážne znepokojenie.

Štvrťfinálové plány slovenských hokejistov na MS v hokeji 2024 však nedostali ďalšiu trhlinu.

V druhom súboji na šampionáte Slováci zdolali Kazachstan 6:2 najmä vďaka výbornej prvej tretine.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2024 (skupina B)

Prvé dva góly v reprezentačnom drese strelil Martin Pospíšil, premiérový na majstrovstvách sveta vo svojom 16. zápase Lukáš Cingel.

Zverenci Craiga Ramsayho majú v tabuľke prvé tri body a pred sebou ťažký zápas proti jednému z favoritov - Spojeným štátom americkým (pondelok o 16.20)

Nepoddali sa

Slováci kontrolovali priebeh stretnutia v podstate celý zápas. Prvú tretinu vyhrali po suverénnom výkone 3:0, po druhej bol stav 4:1 a v tretej nedopustili nijakú drámu.

"Vedeli sme, že potrebujeme lepší štart, ako sme mali v prvom zápase. Obrátili sme to na svoju stranu. Bolo to pre nás dôležité stretnutie, potrebovali sme body. Sme radi, že ich máme," okomentoval duel Marek Hrivík.

Dôležitosť dobrého štartu zdôraznil aj Miloš Kelemen: "Mali sme dobrý vstup do prvej tretiny. Ukázali sme, že to chceme a takto musíme hrať po celý turnaj. Išli nám nohy, dostávali sme sa do šancí a dali sme góly."

Slabšou pasážou Slovenska bola prvá polovica druhej tretiny až kým Libor Hudáček nepremenil trestné strieľanie po faule na Miloša Kelemena. Na rozdiel od duelu s Nemeckom však Slováci nepodľahli psychickému tlaku.

"Verím, že nás to zocelí," pokračoval Hrivík. "Bol to druhý zápas a formácie si na seba viac zvykli. Hráči sa dávajú dokopy. Verím, že to bude ešte lepšie."

Hetrik? Radšej výhra

Najlepším strelcom Slovenska v zápase bol Martin Pospíšil. Strelil dva góly - prvým v presilovke otvoril skóre, na začiatku tretieho dejstva zvýšil na 5:1.

Libor Hudáček premieňa trestné strieľanie proti Kazachstanu na MS v  hokeji 2024.
Šimon Čop12.05.202414
HudáčekSamostatný nájazd mu brankár dobre prečítal, napriek tomu ho Libor Hudáček premenil.
Libor Hudáček strieľa gól počas trestného strieľania v zápase Slovensko - Kazachstan v skupine B na MS v hokeji 2024.
Miloslav Šebela12.05.202412
ExpertiExperti hodnotia zápas Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2024, kľúčovým momentom bol premenený nájazd Libora Hudáčka.
Ondrej Rusnák.analýza
Ondrej Rusnák12.05.20245
RusnákDruhý duel hodnotí Ondrej Rusnák.
Andrej Šutov v zápase Slovensko - Kazachstan.
12.05.2024
ŠutovAndrej Šutov chytá na štvrtých MS.
12.05.2024
Slovenský hokejista Martin Pospíšil v zápase proti Kazachstanu na MS 2024 v Ostrave.
12.05.20241
GólySlovenskí reprezentanti hrajú svoj druhý zápas na MS v hokeji 2024. Pozrite si všetky góly a zaujímavé momenty.
12.05.20241
Martin Faško-Rudáš strieľa gól v zápase Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2024.
12.05.2024
VideoVideo, zostrih a góly zo zápasu skupiny B Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2024 dnes.
12.05.2024
Slovenskí hokejisti sa tešia po strelenom góle v zápase Slovensko - Kazachstan v skupine B na MS v hokeji 2024.
12.05.20245
ZnámkovanieSlovensko vo svojom druhom zápase v skupine B na MS v hokeji 2024 zdolalo Kazachstan.
12.05.20245
Martin Pospíšil a Tomáš Tatar sa tešia po strelenom góle v zápase Slovensko - Kazachstan v skupine B na MS v hokeji 2024.
12.05.2024
TabuľkaPozrite si, ako vyzerá aktuálna tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2024. Na ktorom mieste je Slovensko po zápase proti Kazachstanu?
12.05.2024
12.05.2024
FOTOPozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Kazachstan v skupine B na MS v hokeji 2024.
12.05.2024
Momentka zo zápasu Kazachstan - Slovensko na MS v hokeji 2023.
12.05.2024
BilanciaPozrite si vzájomnú bilanciu Slovenska a Kazachstanu pred zápasom v skupine B na MS v hokeji 2024.
12.05.2024
Domov»MS v hokeji 2024»Kelemen: Sme agresívni a tréner nás trochu brzdí. Pospíšil mal z fanúšikov zimomriavky