26.05.2022
19:20
Nokia Arena
4 - 2
(1:2, 1:0, 2:0)
Ukončené

Slováci budú hrať proti Fínom vo víťaznej zostave, nenastali žiadne zmeny

Slovenský brankár Adam Húska počas MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Sportnet|26. máj 2022 o 17:26 (aktualizované 26. máj 2022 o 19:26)

Pozrite si zostavu na štvrťfinálový zápas Slovensko - Fínsko dnes na MS v hokeji 2022.

HELSINKI. Slovenskí hokejisti nastúpia na svoj štvrťfinálový zápas na majstrovstvách sveta proti Fínsku v bránke opäť s Adamom Húskom.

Na rannom rozkorčuľovaní asistent trénera Andrej Podkonický neavizoval žiadne zmeny oproti duelu s Dánskom a aj tentokrát v zostave pre zranenie chýbajú Patrik Rybár, Jakub Minárik a pre rozhodnutie trénerov aj Kristián Pospíšil.

Fíni nedostali gól na turnaji už takmer 200 minút, čo bude chcieť zmeniť najmä prvá útočná formácia - Juraj Slafkovský, center Michal Krištof a kapitán Tomáš Tatar.

Slováci čakajú na víťazstvo nad Fínskom na veľkom turnaji už 18 rokov. Naposledy ich zdolali na svetovom šampionáte v Prahe a Ostrave (5:2).

Zostavy na zápas Slovensko - Fínsko na MS v hokeji 2022

Fínsko: Olkinuora - Hietanen, Lehtonen, Seppalä, Heiskanen, Pokka, Friman, Ohtamaa, Lindell - Hartikainen, Manninen, Granlund - Sallinen, Filppula, Rajala - Armia, Lammikko, Pesonen - Anttila, Björninen, Mäenalanen

Slovensko: Húska - Čerešňák, Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Rosandič, Gachulinec, Jánošík - Tatar, Krištof, Slafkovský - Regenda, Roman, Takáč - Lantoši, Tamáši, Liška - A. Sýkora, Kollár, Lunter

Zápas Slovenska s Fínsko je na programe o 19.20 h, v priamom prenose ho odvysiela RTVS Šport, textový online prenos nájdete na Sportnet.sk.

Štvrťfinálové zápasy na MS v hokeji 2022

Súvisiaci obsah