26.05.2022 | Štvrťfinále
26.05.2022 | Štvrť.
4 - 2
(1:2, 1:0, 2:0)

Sasu Hovi: Očakávam, že proti Fínom odohrajú Slováci najlepší zápas na MS

Sasu Hovi sa teší na zápas Slovensko - Fínsko.
Sasu Hovi sa teší na zápas Slovensko - Fínsko. (Autor: TASR/Martin Baumann)
Patrik Fotta|25. máj 2022 o 23:20

Koho tipuje na finále MS?

Výhru by doprial aj Slovákom, no zároveň hovorí o enormnej sile fínskeho tímu, ktorý túži na domácom šampionáte získať titul majstrov sveta. Bývalý brankár Slovana Bratislava SASU HOVI v rozhovore pre Sportnet prezradil, čo môže platiť na Fínov a kde vidí ich silné i slabé stránky.

Z Tampere

píše reportér Sportnet.sk Patrik Fotta.

Čo vravíte ako bývalý brankár na famózne štatistiky fínskej brankárskej jednotky Juha Olkinuoru, ktorý odchytal päť duelov s priemerom 0,2 gólu na zápas a s úspešnosťou zákrokov 99 percent?

Brankára s takými štatistikami na veľkom turnaji som za svoju kariéru nevidel. Je to naozaj rarita. Na druhej strane, fínska mentalita je hrať nielen dobre v útoku, ale predovšetkým v obrane.

Máme najlepšiu obranu na šampionáte a brankár chytá fantasticky. Súperom sa veľmi ťažko strieľajú góly. Fínsko má vyrovnanú brankársku dvojicu, ale Olkinuora chytil skvelú formu. Myslím, že nie je pochýb o tom, kto bude proti Slovákom chytať.

Defenzívu má Fínsko vynikajúcu, slabšie je to však v útoku. Prečo?

Myslím si, že je to mentalitou. Fínsky hokej bol vždy viac zameraný na defenzívu. Každý hráč musí brániť. Dokonca aj hviezdy. Pokiaľ je obrana stopercentná, až potom môžeme uvažovať ofenzívne.

Fíni sú jednoznačný favorit. Môže sa im stať, že Slovákov podcenia?

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2022»Sasu Hovi: Očakávam, že proti Fínom odohrajú Slováci najlepší zápas na MS