(1:2, 1:0, 2:0)

Slovenskí hokejisti po štvrťfinále MS v hokeji 2022.
Slovenskí hokejisti po štvrťfinále MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Sportnet|26. máj 2022 o 22:24

Pozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022.

HELSINKI. Slovenskí reprezentanti prehrali vo štvrťfinále MS v hokeji 2022 s Fínskom 2:4.

Nečakane viedli už 2:0 po góloch Sýkoru a Regendu z prvej tretiny. Ešte do prvej prestávky stihli Fíni znížiť na 1:2 z ich pohľadu. V druhej tretine dokázali vyrovnať a v 45. minúte potom Sakari Manninen poslal Fínsko prvýkrát v zápase do vedenia.

Tesný náskok si Fíni držali a na konečných 4:2 upravili pri slovenskej hre bez brankára.

Slováci tak na postup do semifinále MS v hokeji čakajú už od roku 2012. Pozitívom však je, že už druhý rok po sebe dokázali postúpiť do štvrťfinále. To sa im predtým nedarilo už od roku 2013.

Pozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Fínskom na MS v hokeji 2022.

Adam Sýkora strieľa gól v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Adam Sýkora sa teší po strelenom góle v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Pavol Regenda sa teší po strelenom góle v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Slovenskí hokejisti sa tešia po strelenom góle v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Adam Húska v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022.
Adam Húska v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Craig Ramsay v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022.
Craig Ramsay v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Pavol Regenda v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022.
Pavol Regenda v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Slovenskí fanúšikovia v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Michal Krištof v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022.
Michal Krištof v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Juraj Slafkovský v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022.
Juraj Slafkovský v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Jukka Jalonen na fínskej striedačke.
Jukka Jalonen na fínskej striedačke. (Autor: TASR)
Alex Tamáši, tréner Craig Ramsay, Adam Sýkora, Michal Krištof, Miloš Roman, asistent trénera Ján Pardavý a Adam Liška po zápase. (Autor: TASR)
Smútok slovenských hokejistov po štvrťfinále.
Smútok slovenských hokejistov po štvrťfinále. (Autor: TASR)

Štvrťfinále MS v hokeji 2022

Domov»MS v hokeji 2022»FOTO: Bola to dráma až do konca. Pozrite si, ako Slováci čelili Fínom