26.05.2022 | Štvrťfinále
26.05.2022 | Štvrť.
4 - 2
(1:2, 1:0, 2:0)

Prekvapia Fínov? Ramsay: Som jednoduchý chlapec. Verím v to, čo robíme

Craig Ramsay v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022.
Craig Ramsay v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Patrik Fotta|25. máj 2022 o 20:00

Zmeny nemá rád.

Slovenská hokejová reprezentácia pod vedením CRAIGA RAMSAYHO bude vo štvrťfinále MS v hokeji 2022 čeliť domácemu Fínsku. V modernej Nokia Aréne bude fínskych hokejistov hnať za postupom vyše 11 a pol tisíc fanúšikov.

Tí nebudú očakávať nič iné ako víťazstvo. Favorit zápasu je jasný. Dokážu Slováci zaskočiť tím, ktorý si nič iné ako boj o zlato nepripúšťa?

Z Tampere

píše reportér Sportnet.sk Patrik Fotta.

V slovenskom tíme je viacero mladých hráčov, ktorí kulisu, aká ich vo štvrťfinále proti domácemu tímu čaká, ešte nezažili. Budete musieť hráčom povedať niečo špeciálne?

Myslím si, že všetci už hrali v ťažkých a špeciálnych zápasoch. Jedna z najkrajších vecí na týchto zápasoch je práve atmosféra. Ľudia, ktorí fandia a celý štadión buráca.

Pre takéto momenty hráme hokej. Naši hráči už podobné zápasy zažili. Som si istý, že ich to nerozhodí. Práve naopak, budú z toho nadšení. Verím, že ich to ešte viac motivuje hrať lepšie.

Fínsko hrá už dlhé roky rovnaký systém. Naučil sa váš tím po prehre v semifinále na ZOH v Pekingu niečo, čo by mohlo na Fínov platiť?

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2022»Prekvapia Fínov? Ramsay: Som jednoduchý chlapec. Verím v to, čo robíme