Nemecko - Česko, , ONLINE prenos zo štvrťfinále na MS v hokeji 2022. (Autor: Sportnet)
Sportnet|26. máj 2022 o 09:30 (aktualizované 26. máj 2022 o 17:45)

ONLINE: Nemecko - Česko, MS v hokeji 2022 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Štvrťfinále 2021/2022
60' minúta
Ukončený
Česko
Prehľad
Góly a asistencie: 54. Seider (Noebels, Plachta) – 3. Pastrňák (Krejčí, Červenka), 11. Červenka (Krejčí, Hronek), 33. Krejčí (Pastrňák, Červenka), 59. Smejkal. Rozhodca: Nord (SWE), Stolc (SUI) – Chaput (CAN), Synek (SVK).
Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia!
Nemecko sa v závere snažilo, ale na postup to už nestačilo. Česko sa po víťazstve 4:1 dostáva do semifinále, na súpera si ešte počká.
Najlepší hráči Nemecka na šampionáte:

Philipp Grubauer, Marc Michaelis a Moritz Seider.
Najlepší hráči zápasu:

Nemecko: Matthias Plachta – Česko: Michal Jordán.
Koniec zápasu.
59:00
Odpor definitívne zlomený, českí fanúšikovia môžu oslavovať.
58:10
58:10
goalČesko dalo gól! Je rozhodnuté! JIŘÍ SMEJKAL získal puk vo vlastnej tretine po vyhranom buly a hoci sa na dvakrát nedostal k zakončeniu cez Nemcov, tak na tretíkrát to už vyšlo a gólom do prázdnej brány posiela Čechov do semifinále!
58:02
Pastrňák skúsil šťastie spoza červenej čiary, je z toho len a len icing...
57:47
Hertl nepustil šesticu hráčov v bielych dresoch do útočnej tretiny.
57:18
Grubauer pendluje medzi ľadom a striedačkou. Nedáva však už zmysel na nej zostávať.
56:31
56:31
importantNebyť tyčiek a žŕdok, tak mohlo byť dávno vyrovnané! Smolu na hokejke mal tri a pol minúty pred koncom Lukas Reichel!
55:52
Tentokrát vyhodil puk šikovným spôsobom Sklenička. Zakázané uvoľnenie to nie je a zároveň Česi získali cenné sekundy.
55:33
Vyhodenie Vránu pravdepodobne aj smerovalo do prázdnej brány, posledný brániaci hráč však možný gól nedovolil!
55:25
importantČesi sa prezentujú icingom, po ktorom sa Philipp Grubauer druhý raz v zápase poberá na striedačku! Ďalší vabank Nemcov!
54:48
Pastrňák ani teraz neukončil šance Nemcov na semifinále. Čaká nás krušná päťminútovka.
54:30
54:30
importantGrubauer späť v bráne a hneď čelil ataku Krejčího s Pastrňákom. Česi odmietajú rozhodnutie, respektíve odmieta to Grubauer, ktorý druhého menovaného vychytal priam svetovo!
53:48
53:48
goalNemecko dalo gól! MORITZ SEIDER si gól za svoju aktivitu zaslúžil a Nemci ožívajú! Enormný tlak v šestici prináša úspech, mladý obranca z osi ihriska posiela puk ponad ľavý betón Vejmelku. Na obranu gólmana Čechov musíme povedať, že veľa nevidel.

Asistencie: Marcel Noebels, Matthias Plachta.
52:50
Kundrátek je späť, Česko je z najhoršieho von. Alebo nie?
52:13
importantVeľký chaos pred Vejmelkom. Český gólman prv strelu Seidera vyrazil, poradil si aj s početnými dorážkami!
51:59
Teraz ale Nemci uzavreli súpera v obrannom pásme a výrazne mu podkurujú. Na ľade Plachta, Gawanke i Seider.
51:00
importantŠčotka cez celé ihrisko triafa ľavú tyčku opustenej nemeckej brány!
50:50
importantPozor! Toni Söderholm si berie oddychový čas, po jeho konci zostáva na striedačke aj brankár Grubauer. Nemci skúšajú vabank deväť minút pred koncom!
50:50
Vylúčenie v tíme Česko:
Tomáš Kundrátek – 2 min., podrazenie.
50:19
Gawanke márne očakával icing, rozhodcovia iba rozpažili.
49:49
Krejčí je dnes zatiaľ mužom zápasu. Sprava si to namieril na bránu, avšak Grubauer mu nedovolil vylepšiť si individuálnu bilanciu.
48:51
Hronek je posledné minúty veľmi aktívnym hráčom. Ušiel napádajúcemu Noebelsovi, avšak po tom, čo Kempnému nevyšlo spracovanie, musí rýchlo prepnúť na defenzívu.
47:55
Akcia strieda akciu, hrá sa hore-dole. Neuspeli Schmölz, Hertl a ani Ehliz.
47:05
Najlepšia obrana je útok. Hronek veľmi rýchlo späť na ľade, namiesto koncovky volil prihrávku. Tá sa dostala ku Kempnému, ktorý trafil iba hokejku nemeckého borca.
46:24
Namiesto toho, aby Nemci útočili, tak sa zahrávajú s osudom. Červenkov pokus zastavil Grubauer.
45:32
Hronek sa rozhodol ísť na ofenzívny výlet, no keď zistil, že tieto chúťky mal len on, rýchlo nahodil puk za bránu.
44:53
Česi vedia, že ešte nič nemajú vyhraté a tak výrazne pomáhajú svojmu brankárovi. Dnes zblokovali už niekoľko vážnych pokusov.
44:12
Ľahká robota pre Vejmelku po pokuse Schmölza. Český brankár mal skôr problémy s tým, čo s pukom urobí.
43:36
Wagner sa ocitol pred českou bránou, kde tečoval nahodenie Reichela. Nad.
42:54
importantVejmelka zase raz so šťastím, keď delovka Plachtu od modrej prešla za jeho chrbát, do brány už ale nedoputovala! Michaelis sa o dorážku snažil márne!
42:18
Tento stret bude bolieť Smejkala, ktorý ani netušil o tom, že sa naňho rúti Seider.
41:42
Nemecký gólman aj od úvodu záverečnej časti plnohodnotne v permanencii, prekonať ho chcel Sklenička i Vrána.
40:55
Bola z toho kontra, Hertl strieľal z prvej, Grubuaer betóny včas zaklapol.
40:49
Reichel sa snažil prejsť cez Zohornu, krídelník druhej formácie mu dal ale jasnú stopku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Česko svoje vedenie nielen udržalo, ešte ho aj zveľadilo! Česi majú dvadsať minút pred koncom trojgólové vedenie nad Nemcami, po dvoch asistenciách si gól pripísal David Krejčí. Ak toto zverenci Kariho Jalonena nezvládnu dotiahnuť do víťazného konca, bude to trpké lúčenie sa...

Tretia tretina sa začne približne o 16:56.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:26
Šimek si nerozumel so spoluhráčom pri zakladaní akcie, 34 sekúnd pred druhou prestávkou tu máme icing.
38:57
Sklenička si dvakrát nahral s Hronkom, aby nakoniec vystrelil. Grubauer má aj šťastie, nakoľko mu puk vypadol – ale priamo k spoluhráčovi.
38:09
Veľký boj v obrannej tretine Česka, konkrétne v rohoch klziska. Nemci z toho nič nevyťažili, navyše musia bleskovo korčuľovať dozadu.
37:33
Seider síce trafil brániaceho hráča, získal však odrazený puk a udržal tak útočné pásmo pre svoju krajinu.
36:50
Grubauer sa dnes rozhodne nenudí, o dvadsať sekúnd po možnosti Smejkala riešil koncovku Kämpfa.
36:32
importantŠanca strieda šancu, na druhom konci klziska po pase Hertla neuspel zoči-voči brankárovi Smejkal!
35:13
35:13
importantA keď Nemci Vejmelku prekonajú, tak všetko zachraňuje konštrukcia brány! Plachta nabíjal Noebelsovi, ktorý bekhendom trafil pravú tyč!
34:46
Sledujeme parádny hokej, je sa na čo pozerať. Nemecko zároveň môže byť rado, že neprehráva dvojnásobným rozdielom.
34:08
importantNezabúdajme ani na Nemcov! Vejmelka drží nulu, keď za okamih vychytal ako Fischbucha, tak aj Loibla!
33:05
33:05
importantSkórovať mohol aj Matěj Blümel, ktorý prv zrazil pokus protivníka, aby sám vyštartoval dopredu. Grubauer hru čítal na jednotku, vyšiel z brány a Blümela vychytal!
32:10
32:10
goalČesko dalo gól! Neskutočná česká efektivita z presiloviek! Po dvoch asistenciách si DAVID KREJČÍ pripisuje aj gól. Pastrňákovi nevyšlo zakončenie z pravého kruhu, ale to Čechom nemuselo vôbec vadiť, pretože na opačnej časti tretiny sa do gumeného telesa oprel skúsený Krajčí a prekonal dezorientovaného Grubauera!.

Asistencie: David Pastrňák, Roman Červenka.
31:58
Vylúčenie v tíme Nemecko:
Korbinian Holzer – 2 min., podrazenie.
31:37
Roman Červenka sa vrátil z trestnej lavice. Český kapitán tam zostal dve minúty, za čo môže vďačiť svojim parťákom.
31:15
Nulu na konte Nemcov neprelomil ani Noebels, presilovka sa chýli ku koncu.
30:54
Grubauera odskok puku vystrašil, ale netrvalo to dlho a jeho spoluhráči už prešli do útoku. Nepresne strieľali Michaelis i Seider.
30:07
Polminúta z prvého oslabenia Čechov je fuč, zatiaľ je to ľahká robota pre brániaci sa tím.
29:37
Roman Červenka – 2 min., hrubosť.
29:06
importantPo dvoch zrazených strelách Gawankeho tu bol ďalší brejk Čechov. Flek prešiel celým klziskom, zľava to skúsil zápästím a Grubauer zase raz čaruje zákrokom nad hornú žŕdku!
27:42
importantBlümel mohol navýšiť vedenie po rýchlej kontre, zľava to mieril na zadnú tyč – Grubauer vyráža betónom!
27:26
Rozhodcovia sa upískli, keď znovu odpískali Nemcom icing. Po krátkej porade sa ale vhadzuje v stredovom kruhu.
27:17
Myšlienka na jednotku, horšie už bolo prevedenie. Holzer sa pokúsil hybridným icingom poslať do útoku Michaelisa, lenže ten v rýchlostnom súboji nestačil na súpera. Predsa len sa píska zakázané uvoľnenie.
26:33
Černoch čakal a čakal, prihrávky Stránského sa nedočkal. Dopredu sa rúti Wissmann.
26:09
importantNemecká jednotka drží svoju krajinu v hre, keď ramenom vytesnil ranu Černocha!
25:42
Vrána nezvládol spracovanie puku pred bránkoviskom, Grubauer si istotne vydýchol.
25:29
Hronek v rovnakej pozícii o minúty neskôr, teraz však on sám nahadzoval puk a odišiel striedať.
24:35
Nemci ani tento raz neuspeli. Puk síce nahodili do útočnej tretiny, lenže Schmölzovi nevyšla kľučka na Hronka.
23:57
importantOd modrej prihrával Krejčí, ktorý si ešte na tretiu asistenciu musí počkať. Sklenička strieľal z uhla, Philipp Grubauer sa stihol presunúť!
22:26
Hrá sa zo strany na stranu, výlet po kraji ľadu sa nepodaril Šimekovi.
21:32
Signalizovaný ofsajd Nemecka, domáci sa poslušne porúčali späť za modrú čiaru.
20:40
Oba celky hrajú s plným počtom hráčov na ľade, situácia 4 na 4 nebola premenená v gól.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Českí hokejisti si dvomi presilovkovými zásahmi vytvorili skvelé vedenie. Trefy Pastrňáka a Červenku prišli po krásnych akciách, Nemci prvý raz preverili súpera až v 11. minúte. Česko vedie zaslúžene 2:0.

Druhá tretina sa začne približne o 16:10.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:24
Česi si vydýchli, ale iba na chvíľu. Gawanke pálil zápästím, Vejmelka vyrazil puk do rohu ihriska.
18:43
18:43
importantLukas Reichel sa rozbehol na Vejmelku, bol trochu atakovaný, ale na viac ako strelu do pravej tyčky sa nezmohol!
18:34
Matthias Plachta – 2 min., sekanie.

David Krejčí – 2 min., sekanie.
17:33
Už niekoľká sľubná pozícia pre Wissmanna, nemecký obranca triafa len prvého brániaceho hráča pred sebou.
16:47
Vrána ušiel Kastnerovi, po ľavom mantineli vyslal dopredu Ščotku. Nasledovala strela Kundrátka, ktorý minul bránu.
15:45
Naši federálni bratia sa nikam neponáhľajú, zbytočne sa nehrnú dopredu bez uváženia.
14:28
Českí fanúšikovia si pýtali vylúčenie po súboji Skleničku s Pföderlom, rozhodcovia pravú ruku nedvihli.
13:38
Nemci ožívajú, bolo veru načase. Výraznejšie priestor troch žrdí neohrozil Jonas Müller.
12:39
Trochu pokojnejšie obdobie duelu, Česi si strážia dvojgólový náskok.
11:36
Wissmann nahadzoval puk od modrej, medzi kruhmi ho tečoval Wagner. Puk letel iba vysoko nad bránu...
11:05
Icing to nie je, vyhodenie puku Ščotky tečoval Černoch. Gawanke musel hrať.
10:36
importantPrvá koncovka Nemcov prichádza v polovici jedenástej minúty. Michaelis preveril Vejmelku, ktorý si konečne mohol poriadne poťažkať puk!
10:04
10:04
goalČesko dalo gól! U susedov Čechov sa znovu oslavuje! Presilovková formácia udrela druhý raz, keď po rýchlej kombinácii Krejčí presunul hru na pravú stranu, odkiaľ ROMAN ČERVENKA z prvej zvýšil na 2:0!

Asistencie: David Krejčí, Filip Hronek.
09:26
Daniel Fischbuch – 2 min., držanie.
08:59
Čiaroví rozhodcovia posúdili tento ofsajd ako úmyselný, Česi sa musia sťahovať pred Vejmelku.
08:19
Matthias Plachta nemal ako prejsť cez dvoch českých hráčov, tečovaný puk končí na ochrannej sieti.
07:08
Sklenička upokojil hru za vlastnou bránou a čaká na prestriedanie.
06:49
Nemecký gólman pripravený aj na nahodenie Vránu z veľkého uhla.
06:30
Grubauer nemal problémy s nahodením puku, schoval ho v lapačke. Nasleduje reklamná prestávka.
05:47
importantPred bránkoviskom sa nachádzal Hertl, ktorý ešte vracal puk na Blümela. Ten v obrovskej šanci netrafil odkrytú bránu!
05:28
Blümela v kontre neuspel, napriek tomu Česi držia puk.
05:07
Nemci zatiaľ ani raz nevystrelili na Vejmelku, ktorý sa na rady môže pýtať slovenského brankára Húsku, ktorý niečo podobné zažil dva dni dozadu proti Dánom.
04:02
Černoch si hodil puk okolo Holzera, vzápätí mu však cestu skrížil Sieder, ktorý ukončil výlet českého útočníka.
03:11
Hertl bojoval za bránou súpera spoločne so Zohornom. Nemci však mali početnú prevahu a tak Česi o puk prišli.
02:17
02:17
goalČesko dalo gól! Krásna kombinácia a tentokrát je z toho už gól! DAVID PASTRŇÁK uzatvára akciu po fantastickej prihrávke za seba od Krejčího. Bostonská úderka zafungovala!

Asistencie: David Krejčí, Roman Červenka.
01:46
importantČesi hrajú presilovku výborne, ale chýba im finálna časť. Grubauer chytá strelu Hertla, predtým betónom vyrazil pokus Krejčího.
01:06
Pastrňák mohol páliť z ľavého kruhu, ale namiesto toho volil ešte prihrávku.
00:34
Yasin Ehliz – 2 min., podrazenie.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Nemecko: Grubauer (Niederberger) – Seider, M. Müller (C), Holzer (A), J. Müller, Wissmann, Wagner, Gawanke – Plachta, Michaelis, Ehliz – Pföderl, Reichel, Noebels (A) – Karachun, Loibl, Fischbuch – Soramies, Kastner, Schmölz – Ehl.
Trenér: Toni Söderholm

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Hronek, Kempný, Kundrátek, Ščotka (A), Sklenička, Šimek, Jordán – Pastrňák, Krejčí (A), Červenka (C) – Zohorna, Hertl, Blümel – Smejkal, Kämpf, Vrána – Stránský, Černoch, Flek – Špaček.
Trenér: Kari Jalonen

Rozhodca: Nord (SWE), Stolc (SUI) – Chaput (CAN), Synek (SVK).
Česko

Čechom vyšiel vstup do turnaja, keď porazili Veľkú Britániu 5:1, potom ale prišli slabšie výkony nielen proti Švédsku, avšak aj s Rakúšanmi, kde došlo k prehre na nájazdy. Následne sa k tímu pripojil David Paštrňák. S príletom hviezdy NHL Česi porazili Lotyšsko, Nórsko i USA, porážka prišla proti Fínom. To všetko stačilo na konečné tretie miesto v skupine.

Skvelé výkony predvádza na turnaji Roman Červenka s 11 bodmi, na lídra v produktivite stráca len bod. Veľmi dobre si vedie aj osembodový Matej Blümel, ktorý sa takto hlási o zmluvu v NHL. Šesť a päť bodov majú Davidovia – Krejči s Paštrňákom.

Uplynulé MS v Lotyšsku priniesol český koniec vo štvrťfinále. Vtedy ešte družina trénera Pešána podľahla Fínsku tesne 0:1. Tento rok Česi chcú zabojovať o medailu – Nemecko priechodný súper rozhodne je.
Nemecko

Nemci vo Fínsku ukazujú, že sa s nimi musí počítať medzi kandidátov na medailu. Síce na úvod šampionátu prehrali s Kanadou, ale potom päťkrát po sebe vyhrali za tri body, aby na záver nestačili na Švajčiarov po nájazdoch, Bod získaný v tomto dueli im však zabezpečil konečné druhé miesto v skupine a zotrvanie v Helsinkách.

Dvaja hráči majú po siedmich zápasoch na konte sedem bodov. Sú nimi Marc Michaelis, ktorý túto sezónu strávil na farme Toronta v AHL, sekunduje mu prekvapivo obranca Kais Wissmann z tretieho defenzívneho páru.

Nemecko minulý rok bojovalo o cenný kov do samého konca, avšak po prehrách s Fínskom v semifinále 1:2 a v boji o bronz proti USA 1:6 to bolo len na nepopulárnu "zemiakovú placku".
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo štvrťfinále hokejových majstrovstiev sveta. O jednu z miesteniek do semifinále si to rozdajú Nemecko a Česko.

Stretnutie sa začne o 15:20.

Štvrťfinále MS v hokeji 2022

Domov»MS v hokeji 2022»MS v hokeji 2022: Česko postúpilo do semifinále, zdolalo Nemecko