Slovensko spoznalo súpera vo štvrťfinále MS. Pozrite si všetky dvojice

Slovenskí hokejisti na MS v hokeji 2022.
Slovenskí hokejisti na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Sportnet|24. máj 2022 o 21:35

Slovenskí hokejisti na veľkom podujatí nezdolali Fínsko už 18 rokov.

HELSINKI. Až posledné zápasy v skupinách na majstrovstvách sveta 2022 v hokeji určili program štvrťfinále.

Po nich je jasné, že vo štvrtok sa stretnú tieto dvojice: Nemecko - Česko (Helsinki), Švédsko - Kanada (Tampere), Švajčiarsko - USA (Helsinki) a Fínsko - Slovensko (Tampere).

Fíni sú už roky najnepríjemnejším súperom Slovákov. Na majstrovstvách sveta či zimných olympijských hrách sa stretli tieto dva tímy 20-krát. Až šestnásť zápasov vyhrali Fíni, iba tri Slováci a raz sa zrodila remíza.

Posledné víťazstvo na veľkom turnaji nad týmto súperom už dosiahlo plnoletosť, Slováci ho dosiahli 28. apríla 2004 v skupine na majstrovstvách sveta v Ostrave.

Posledné vzájomné zápasy odohrali na olympijskom turnaji v Pekingu. V skupine prehrali zverenci Craiga Ramsayho 2:6 a v semifinále 0:2.

Fíni sú aktuálni olympijskí víťazi a hrali vo finále na posledných dvoch majstrovstvách sveta (v Bratislave získali zlato, v Rige striebro). Na MS 2022 zdolali v skupine všetkých súperov s výnimkou Švédov, s ktorými prehrali až po nájazdoch.

Fínsky brankár Jussi Olkinuora v štyroch zápasoch (Nórsko, Veľká Británia, Rakúsko a Česko) nepustil ani gól, jeho percentuálna úspešnosť zákrokov dosahuje vyše 99% (inkasoval iba raz v zápase proti USA v 59. minúte).

Fíni nedostali na turnaji gól z hry už 198 minút a 22 sekúnd.

Vyraďovacia fáza na MS v hokeji 2022

Do semifinále v sobotu postúpia víťazi štvrťfinále. Semifinálové dvojice sa vytvoria na základe postavenia v rebríčku po skupinovej fáze.

Platí, že postupujúci, ktorý bol po nej najvyššie sa stretne s najnižšie postaveným semifinalistom a druhý s tretím.

Rebríček po skupinovej fáze vyzerá nasledujúco: 1. Švajčiarsko, 2. Fínsko, 3. Švédsko, 4. Nemecko, 5. Kanada, 6. Česko, 7. USA, 8. Slovensko.

Program štvrťfinále na MS v hokeji 2022

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2022

Tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2022

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2022»Slovensko spoznalo súpera vo štvrťfinále MS. Pozrite si všetky dvojice