Bol to najlepší výkon Slovákov na turnaji. Zaujali všetci, jeden hráč vyčnieval

Ladislav Čierny, Rastislav Pavlikovský a Eduard Hartmann.
Ladislav Čierny, Rastislav Pavlikovský a Eduard Hartmann. (Autor: TASR)
Šimon Čop, Daniel Dedina|24. máj 2022 o 19:45

Hokejové osobnosti reagujú na vysoký triumf nad Dánskom.

BRATISLAVA. Hokejoví experti hodnotia zápas proti Dánsku (7:1) na MS v hokeji 2022, ktorý spečatil postup slovenského tímu do štvrťfinále.

Eduard Hartmann, bývalý reprezentant

Hodnotenie je dnes jednoduché. Zatiaľ to bol náš jednoznačne najlepší zápas na turnaji. Výborne sme sa pripravili, od prvých minút sme hrali zodpovedne a mali sme duel pod kontrolou.

Dánov sme prakticky k ničomu nepustili. Ako vravím, najlepší výkon na tohtoročnom šampionáte. Dupľom preto, lebo to bolo v doteraz najdôležitejšom stretnutí.

Zaujal v prvom rade Tomáš Tatar. Je to hráč, o ktorom sa viedli debaty a zabral v najdôležitejších chvíľach. Dnes nás potiahol ako kapitán, dal prvé dva góly.

Hlavne vďaka tomu sme potom mali pokoj na hokejkách, boli sme v psychickej pohode a od druhej tretiny sme zápas mohli kontrolovať.

Sám som na štvrťfinále zvedavý. Budeme hrať so Švédmi alebo Fínmi. Podľa minulosti vieme, že Švédi nám sedia viac.

Počkáme si ešte na výsledok večerného duelu, ale je to v podstate jedno, koho dostaneme. Verím, že tento zápas nám podstatne zdvihol sebavedomie. Ďalej môžeme už len prekvapiť.

Eduard Hartmann
Eduard Hartmann (Autor: TASR)

Domov»MS v hokeji 2022»Bol to najlepší výkon Slovákov na turnaji. Zaujali všetci, jeden hráč vyčnieval