Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Šinglár: Aj Žilinčania sú z mäsa a kostí

Spomienka na minulosť. Ligový súboj VSS so Žilinou v sezóne 2014/15. (Autor: Judita Čermáková)
Bohuslav Matia|Publikované 13. sep 2016 o 22:00

Košičanov čaká v 3. kole Slovenského pohára atraktívny súper.

KOŠICE. Stred týždňa na našich trávnikoch je vyhradený Slovenskému poháru, v ktorom sú na programe zápasy 3. kola.

Z východniarskych mužstiev majú azda najťažšieho súpera futbalisti VSS Košice, žlto-modrých hostí na svojom ihrisku v stredu o 17.30 h MŠK Žilina.

Na nič lepšie či zvučnejšie sa v pohárovom osudí, respektíve v pavúku súťaže, nedalo natrafiť.

Tento duel patrí k ťahákom 3. kola Slovnaft Cupu, pretože na seba narazia líder Fortuna ligy, domáca Žilina, a vedúci celok východnej skupiny druhej ligy VSS Košice.

Nie je to Real Madrid či Barcelona

Košičania môžu hovoriť o smole, že práve im sa „ušla“ Žilina, ale na druhej strane sa môžu aj tešiť, že majú dobrého súpera.

„V pohári si človek nevyberie,“ vraví hrajúci asistent trénera VSS Peter Šinglár.

„Ja osobne sa na tento zápas veľmi teším, som veľmi rád, že hráme práve so Žilinou, že si s ňou môžeme merať sily. Je to prvoligový mančaft, ktorý je na čele tabuľky, a čo pozerám či sledujem, tak Žilina hrá momentálne najlepší futbal na Slovensku, takže máme radosť z toho, že sa stretneme s takým súperom.“

Najlepšie slovenské mužstvo, navyše na domácom ihrisku, bude pre Košičanov asi trochu priveľké sústo, ale v pohári je to aj o prekvapeniach.

„V pohári to nie je o postavení v tabuľke, kto kde, v akej súťaži hrá. Je to jeden zápas, ktorý rozhodne, kto je lepší. Žilina musí potvrdiť rolu favorita a my môžeme hrať uvoľnenejšie, o to je to pre nás lepšie. Preto sa na ten zápas tešíme. Ja verím, že sa dá hrať aj s takýmto súperom, veď Žilina nie je Real Madrid či Barcelona, nemusíme z nej mať až prílišný rešpekt. Vyšlo to tak, že hráme s nimi, a tešíme sa z toho. S chlapcami v kabíne sme si povedali, že je to pre nich škola, výzva, aby ukázali, čo v sebe majú. Aj žilinskí hráči sú z mäsa a kostí, aj oni sú mladé mužstvo, takže nie je dôvod na prehnaný rešpekt či strach,“ vraví Peter Šinglár.

V utorok ešte nemal istotu, či bude mať miesto v základnej jedenástke.

„Uvidíme, ešte máme pred sebou tréning, po ktorom sa rozhodne, ale pravdepodobne v základnej zostave nenastúpim, lebo potrebujem trošku viac času na regeneráciu. Aj keď to nie je o tom, že by som to fyzicky nezvládol, že by som nestačil tempu, futbal je aj o hlave.“

Urobia pre to maximum

Na štadióne v Žiline sa však hrá určite dobre. „Aj keď neviem, ako bude teraz, keď tam dali umelú trávu. Ale na žilinský štadión máme celkom dobré spomienky, tuším, že pred dvoma či troma rokmi sme tam v prvej lige dokonca vyhrali. Nedbal by som, keby sme to teraz v pohári zopakovali.“

Ligová súťaž je však v tejto sezóne pre Košičanov asi priorita. „Toto neriešime, či je pre nás dôležitejšia liga alebo pohár. Ideme od zápasu k zápasu, a pre nás je momentálne najdôležitejších deväťdesiat minút so Žilinou v pohári. Maximálne sa koncentrujeme na tento duel a pokúsime sa ho vyhrať, urobíme pre to maximum,“ sľubuje Peter Šinglár, že Košičania sú odhodlaní pobiť sa so Žilinou o postup do 4. kola Slovenského pohára.

Autor: Bohuslav Matia

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.