Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

S deľbou bodov nebol v Geči nik spokojný

Gečiansky útočník Dominik Buzoga (vpravo) sa strelecky z tejto príležitosti z 15. minúty nepresadil. (Autor: Rudolf Ronczik)
Rudolf Rondzik|Publikované 21. okt 2018 o 15:47

Hostí zo Sobraniec rýchly gól nezlomil, mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

GEČA. Štvrtoligový súboj ôsmej Geče a takmer susedov v tabuľke, desiatych Sobraniec, mal nečakaný úvod.

Už v 2. minúte brankár hostí Rugolský z malej domov trafil Majoroša a pustil ľahko do vedenia domácich.

V 15. minúte však svoju chybu napravil perfektným zákrokom pri Buzogovej gólovke a nedovolil súperovi prirýchlo odskočiť do vyššieho vedenia.

Potom sa však domácim nalepila smola na päty a v priebehu troch minút museli pre zranenie ešte pred uplynutím prvej polhodiny odísť z ihriska Kopas a Figura.

Mali na víťazstvo

Kým v prvej časti mali loptu pod kontrolou viac gečianski hráči, po prestávke prevzali aktivitu Sobrance a neustále sa pokúšali o ataky.

V 70. minúte mal obrovskú šancu Danko, ale lopta sa mu od holene odrazila vedľa žrde a o minútu nato opäť z dobrej pozície krížnou strelou minul konštrukciu brány.

V 80. minúte sa však Bandurovichovi predsa len podarilo využiť tlak svojho tímu a v zbytočne nervóznom súboji po zásluhe vyrovnal.

Kapitán tímu od našich východných hraníc Miloš Adam po záverečnom hvizde rozhodcu nechápavo krútil hlavou: „Z Geče sme si mali odviezť tri body. Vychádzam z priebehu hry a najmä druhého polčasu. Škoda, že sme hneď v úvode inkasovali zbytočný gól napriek tomu, že sme si pred zápasom pripomínali, aby sme neurobili nejakú chybu. Znervózneli sme, viac sme rečnili a strácali koncentráciu. Po prestávke to už bolo predsa len iné. Mali sme výborné šance, no chýbalo trochu šťastia i umenia. Po posledných nepodarených výsledkoch by sme pred zápasom bod brali, no ak sa ukazovala šanca na plný zásah, mali sme to využiť. Škoda, no verím, že nám tento rezultát po relatívne slušnom výkone pomôže do ďalších kôl.”

V domácom tíme nemal chuť rozprávať nik. Či to bola frustrácia z ďalších stratených bodov nevedno, no z rôznych dôvodov s okyptenou zostavou a ďalšími zranenými to bola zaslúžená remíza.

Autor: Rudolf Rondzik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.