Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Rúška na tvárach, žiadne fotenie. Najväčší zápas v ich histórii zatienili opatrenia

Ivan Mriška|Publikované 1. sep 2020 o 17:00

Hrali sa stretnutia 2. kola Slovnaft CUPu.

KALINKOVO. Veľký sviatok sa konal v malej dedinke s niečo cez 1 300 obyvateľmi. Kalinkovo privítalo zástupcu Fortuna ligy – FK Senica.

SFC Kalinkovo oslávil nedávno 50 rokov organizovaného futbalu a pre malinký klub bol duel proti Senici najväčším v histórii.

„Pred 20 rokmi sme hrali proti Humennému, ale čo sa týka súťažného zápasu, toto bol najväčší,“ potvrdil funkcionár SFC Jozef Duducz.

Rúška na tvárach

Podľa odhadov domácich funkcionárov sledovalo duel 600 divákov.

„Škoda, že nevyšlo počasie. Tiež nás mrzí, že chalani si nemohli podať ruky s hráčmi Senice a ani sa s nimi odfotiť. Bol to pre nich veľký deň. Náhradníci museli mať po celý čas na tvárach rúška rovnako ako diváci,“ priblížil.

Od 1. septembra platia na Slovensku v súvislosti s pandémiou koronavírusu sprísnené opatrenia. Ovplyvnia aj futbal. Na zápase môže byť prítomných maximálne 1000 ľudí, rátajú sa do toho aj hráči a organizátori duelu.

„Museli sme sa prispôsobiť, kontroloval to delegát zápasu. Chcem sa všetkým poďakovať, že opatrenia nebrali na ľahkú váhu a správali sa vzorne,“ povedal.
Ivan Mriška sa špecializuje sa najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.