Poľsko

Konečne mu to padlo. Cehlárik: Mysleli sme si, že to bude jednoduché

Peter Cehlárik v zápase Slovensko - Poľsko v skupine B na MS v hokeji 2024.
Fotogaléria (65)
Peter Cehlárik v zápase Slovensko - Poľsko v skupine B na MS v hokeji 2024. (Autor: Palo Gašpar / Sportnet)
Šimon Čop|15. máj 2024 o 23:55

Slovensko vyhralo nad Poľskom, ale dlho vyhrávalo len zradným dvojgólovým rozdielom.

OSTRAVA. Balvan nepadol zo srdca len Petrovi Cehlárikovi, ale aj slovenským fanúšikom. Jeden z ťahúňov reprezentácie prelomil strelecké mlčanie. Na majstrovstvách sveta 2024 skóroval vo štvrtom zápase.

Presadil sa proti Poľsku. Pri výhre 4:0 strelil tretí gól, dotlačil puk za čiaru brankára Zabolotného v 58. minúte.

Slovákom pomohol k tretej výhre za sebou. Na šampionáte zatiaľ postupujú s vážnymi šancami na postup do štvrťfinále, majú osem bodov.

Priznal, že si dnes po rýchlom štarte mysleli, že zdolať outsidera bude jednoduché.

Ako ste videli dnešný zápas?

Všetci vieme, že sme chceli stavať na výkone s Amerikou. Vstúpili sme do zápasu, ako sme mali, prvá tretina bola dobrá. No potom sme si mysleli, že to bude jednoduché a vymýšľali sme trochu hlúposti, strácali sme puky. Taká klasika, jednoducho musíme tlačiť na to, aby sme hrali 60 minút disciplinovane náš hokej.

Pomôže vám psychicky prvý gól na šampionáte?

Šancí som mal kopec. Jednu som mal už v prvej tretine, ďalšiu v druhej. Bola to len otázka času. Všetci sme si vytvárali šance, aj ja, ale nemyslel som na to. Ako útok chceme hrať celkovo lepšie. Musíme hrať lepšie bez puku, viac spolu komunikovať. Musíme byť väčší ťahúni.

Domov»MS v hokeji 2024»Konečne mu to padlo. Cehlárik: Mysleli sme si, že to bude jednoduché