Revúca začala prípravu tesným víťazstvom

(Autor: MFK Revúca)
Peter Podolinský|10. júl 2017 o 17:52

V prvom zápase prípravy sa stretla s nováčikom IV. ligy Juh FK CSM Tisovec.

REVÚCA. Príprava futbalistov MFK Revúca sa začala 5. júla 2017 pod vedením staronového trénera Igora Schmiedla, ktorý sa k mužstvu vrátil po dvojročnej prestávke.

Prvého tréningu sa zúčastnilo 12 hráčov, očakáva sa príchod ďalších z dovoleniek alebo zberu jabĺk.

Príchody nových posíl sú v štádiu riešenia.

Mužstvo opustila dvojica hráčov.

Erik Urc kvôli študijným povinnostiam odchádza na hosťovanie do OFK Majcichov, Marcel Kasper bude naberať zápasové skúsenosti v FK Obec Lubeník.

Revúca začala prípravu: fotogaléria

10.7.2017

Proti tradičnému súperovi

Prvý prípravný zápas pred novou sezónou odohral MFK Revúca uplynulú nedeľu na domácom ihrisku proti tradičnému súperovi z neďalekého Tisovca.

Ten v minulej sezóne vyhral 5. ligu a po 2 rokoch sa opäť predstaví v 4. lige.

V zostave domácich sa z nových posíl predstavil len Adam Slovák, ktorý už v Revúcej v minulosti pôsobil.

V uplynulej sezóne hral v MFK Jelšava.

Mužstvo už z lavičky viedol nový tréner.

V prvom polčase sa hral futbal vo veľmi dobrom tempe. Domáci sa snažili držať loptu na svojich kopačkách a kombinačnou hrou sa dostávali do náznaku príležitostí.

Naopak, hostia sa snažili vysoko napádať a prinútiť tak domácich k chybe, po ktorej by sa mohli dostať do rýchleho protiútoku.

Hru v stred poľa však ovládali hráči Revúcej, keď vychádzala súhra stredových hráčov Kožičku s Mátém.

Práve prvý menovaný mal prsty v úvodnom góle, keď šikovne vysunul na ľavom krídle Ganaja, ten potiahol loptu až na hranicu šestnástky, odkiaľ presným centrom našiel hlavu Faška, ktorý otvoril skóre zápasu.

Na druhej strane pohrozil z priameho kopu Dacho, jeho prudkú strelu však brániaci hráči zblokovali na roh.

Druhý gól domácich padol opäť z ľavej strany. Tentokrát išiel dôrazne do súboja Slovák, ktorý najprv vypichol loptu súperovmu hráčovi, následne vyhral šprintérsky súboj a presným centrom našiel opäť voľného Faška, ktorý svojim druhým gólom zvýšil na 2:0.

Hostia mohli skorigovať stav, ale ich dravý prienik do šestnástky zmaril domáci brankár, v podstate jediným vážnejším zákrokom prvého polčasu.

Domáci mohli ešte do prestávky navýšiť skóre, ale pokusom Mátého a Šestinu chýbala potrebná razancia.

Po prestávke len šance

V druhom polčas tempo hry mierne upadlo, pod čo sa podpísalo teplo aj fakt, že obe mužstvá sú ešte len na začiatku prípravy.

V úvodných dvadsiatich minútach opäť kontrolovali hru domáci hráči.

Do dvoch prienikov sa tlačil Šestina, ale ani v jednom prípade sa nedostal k zakončeniu.

Strela Mátého smerovala tesne vedľa a Kožičkov pokus zneškodnil hosťujúci brankár.

Po rohovom kope sa k hlavičke dostal Tomáš Urc, ale len tesni minul bránu.

Na druhej strane sa dvomi zákrokmi blysol striedajúci brankár Opiela. Hosťom sa však predsa len podarilo skórovať, keď zakončili jeden z rýchlych protiútokov.

V závere zápasu boli aktívnejší, ale vyrovnať sa im nepodarilo, a tak MFK Revúca odštartoval prípravu tesnou výhrou.

Vyslúžili si pochvalu

„Prvý polčas bol z našej strany, čo sa týka pohybu a nasadenia, veľmi dobrý, z čoho pramenili aj góly, ktoré sme dali. Mali sme viacej z hry, darila sa nám aj kombinácia. V druhom polčase tempo trochu upadlo, ale naďalej sme si vedeli vypracovať šance, súper bol v druhom polčase viac nebezpečný, ale ich pokusy sme dokázali ubrániť. Zápas splnil účel. Na to, že to bol prvý zápas, s priebehom aj výsledkom som spokojný. Navyše aj tréner nás v šatni pochválil. Dúfam, že rovnako budeme pokračovať aj v ďalších zápasoch,“ uviedol hráč Tomáš Urc.

Fakty

prípravný zápas:

MFK Revúca – FK CSM Tisovec 2:1 (2:0)

góly za MFK Revúca Faško 2. MFK Revúca: Smerek (Opiela) - Majerčík, T. Urc, Krajňák, Slovák, Máté, Kožička (Lunter), Šestina, Ganaj, Bystrán, Faško.