Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Rallye Tatry sa v tomto roku neuskutoční

Od víťazstva ho delila menej ako sekunda. Martin Koči na Rallye Tatry tuho bojoval. (Autor: Tibor Szabosi)
TASR|Publikované 8. sep 2020 o 12:54

Pribudla ďalšia športová obeť pandémie.

POPRAD. V poradí 47. ročník Rallye Tatry sa v tomto roku neuskutoční. Informoval o tom predseda organizačného výboru a riaditeľ pretekov Stanislav Hanzeli.

Hlavným dôvodom odvolania tejto medzinárodnej súťaže je podľa neho nepriaznivý vývoj situácie pre pandémiu nového koronavírusu a sprísnené odporúčané opatrenia zo strany vlády SR pre konanie hromadných akcií.

"V súčasnej dobe aj vzhľadom na predpokladaný nárast chorých na nový koronavírus, keď denné prírastky dosahujú rekordné počty, nie sme schopní splniť napriek všetkému úsiliu všetky požiadavky na konanie súťaže z hygienického hľadiska, aby sme neohrozili zdravie všetkých účastníkov pretekov a prítomných divákov," uviedol Hanzeli.

Organizátori z AOS klubu Poprad už začiatkom apríla oznámili, že pre pandémiu a opatrenia padlo rozhodnutie o odložení 47. Rallye Tatry 2020 v pôvodnom termíne 5. - 7. júna. Rely pod Tatrami sa však neuskutoční ani v náhradnom termíne 18. - 20. septembra.

Ako ďalej priblížil Hanzeli, za súčasných nariadených opatrení nie je možné uskutočniť divácky veľmi populárny mestský okruh v Poprade, slávnostný štart, cieľ súťaže a rad ďalších sprievodných akcií vrátane autogramiády.

Tieto udalosti podľa neho každoročne sledovali tisícky fanúšikov, čo v súčasnosti nie je možné a organizátori nechcú divákov o tieto atrakcie v programe tatranskej rely pripraviť.

"Vedľa hlavného dôvodu zrušenia rely v Poprade je potrebné sa zmieniť aj o nezáujme finančne podporiť tatranskú rely zo strany verejnej správy, či už na úrovni štátu, vyššieho územného celku a samosprávy. V neposlednom rade sme predpokladali tiež väčší počet prihlásených posádok. Záujem nebol taký, aký sa avizoval v prázdninových mesiacoch," ozrejmil Hanzeli.

Všetkým prihláseným posádkam sa organizátori ospravedlňujú za zrušenie dva týždne pred samotným štartom a uvádzajú, že prihlásené vklady budú všetkým súťažiacim vrátené v najbližších dňoch v plnej výške.

Hanzeli doplnil, že zároveň je zrušený aj FIA Európsky pohár v rely pravidelnosti historických vozidiel (regularity) a 3. ročník Green Rallye Tatry, jazdy pravidelnosti vozidiel s elektrickým a hybridným pohonom.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články