Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Pulen: Súperov zatiaľ kondične prevyšujeme

Košičania majú výborný vstup do sezóny. (Autor: Facebook FC Košice)
Patrik Fotta|Publikované 5. aug 2018 o 10:16

FC Košice v druhom zápase III. ligy Východ prevalcovali Spišskú Novú Ves 5:0.

KOŠICE. Futbalisti FC Košice potvrdili výborný vstup do sezóny, keď aj v druhom stretnutí na ihrisku v Čermeli jednoznačne dominovali.

Zverenci trénera Soviča si po výhre 4:0 nad Giraltovcami poradili aj so Spišskou Novou Vsou, ktorú zdolali 5:0.

Košickí futbalisti viedli už po polčase 3:0 a v útočnej hre pokračovali aj po zmene strán.

Domáci brankár Gejza Pulen počas duelu príliš veľa práce nemal.

„Máme výbornú obranu a skvelé mužstvo, takže ja som zatiaľ v oboch ligových zápasoch mal minimum starostí. Osobne však mám radšej výzvy a skôr preferujem duely, v ktorých si viac zachytám a musím byť neustále v strehu. Pre brankára sú najhoršie zápasy, keď nie je rozchytaný a zrazu príde jedna šanca, alebo jeden center a sú z toho ťažkosti. Rozhodne som radšej v permanencii,“ povedal košický gólman Gejza Pulen.

Stále majú na čom pracovať

Po úvodných dvoch dueloch môžu mať Košičania dôvody na radosť, no vedia, že cesta za postupom bude ešte dlhá.

„Myslím si, že herne to vyzerá veľmi dobre a presadili sme sa gólovo, takže zatiaľ prevláda spokojnosť. Máme mladé mužstvo, takže stále máme na čom pracovať. V útoku sa nám darí, ale je tam ešte dosť nepremenených šancí. V obrane sme zatiaľ stopercentní, aj keď je pravda, že nás súperi zatiaľ príliš nepreverili, takže uvidíme v ďalších zápasoch,“ uviedol Pulen.

Jednou z najväčších zbraní Košičanov sa v prvých zápasoch ukázala byť kondičná pripravenosť a napádanie súpera na jeho polovici.

„Myslím si, že to robíme perfektne. Aj kondične sme súperov zatiaľ prevýšili. Získavame loptu veľmi skoro, čo je veľká výhoda, keďže súper behá väčšinu času bez lopty. Uvidíme, ako nám to pôjde ďalej,“ skonštatoval Pulen.

Sedláček: Košice súťažou preletia

Spišiaci, ktorí svoj úvodný duel sezóny doma vyhrali nad Maria Hutou 3:0, tentoraz ťahali za kratší koniec.

„Ťažko sa hodnotí po takom zápase. Vedeli sme, do čoho ideme. Košice majú káder, s ktorým poľahky preletia súťažou. My sa potrebujeme sústrediť na zápasy s inými mužstvami. Náš cieľ je záchrana a osobne si myslím, žeby sme sa mohli umiestniť okolo ôsmej až jedenástej priečky. Skladáme nové mužstvo, takže musíme naháňať iných súperov, ako sú Košice,“ povedal kapitán Spišskej Novej Vsi Karol Sedláček.

Pred štartom sezóny visel nad účasťou mužstva, ktoré zostúpilo z II. ligy, veľký otáznik.

„My sme začali len týždeň pred začiatkom sezóny trénovať pod novým trénerom. To sú veľké problémy, ktoré si asi nikto nevie predstaviť. Napokon sa to ale dalo dokopy, prišli noví ľudia, ktorí sa snažia, aby sme hrali aspoň nejakú súťaž. Zatiaľ je to ťažké, keďže máme viacero nových aj menej skúsených hráčov, ale keď sa trochu zohráme, myslím si, že sa môžeme v lige udržať.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.