Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Prešovčanky českého favorita vytrápili, ale o body neobrali

Lívia Klučková je presvedčená, že chvíle mladého tímu čoskoro prídu. (Autor: Viktor Zamborský)
Ján Leško|Publikované 10. mar 2019 o 16:01

Šarišanky doma podľahli Porube o jediný gól.

PREŠOV. Vyrovnané a dramatické stretnutie do posledných chvíľ spoločnej slovensko-českej MOL ligy sa hralo v domovskom stánku prešovských hádzanárok.

Napokon o jediný gól vyhral tím bývalého trénera Prešova, dnes českej Poruby, Dušana Daniša.

Dramatická zápletka do samého záveru

Družstvo trénera Maroša Vikartovského nezačalo práve šťastne.

Prvé štyri koncovky jeho zverenkyniam nevyšli a na opačnom konci ihriska úspešne kontrovali hosťujúce hráčky.

Domáce sa však zavčasu otriasli, po desiatich minútach už vyhrávali a vo vedení ostali do polčasovej prestávky.

Po nej, v 43. minúte viedli ešte 19:18, no potom nastal zlom, ktorý rozhodol.

Prešovčanky nepremenili ani vyložené šance, kazili prihrávky, na čom sa Poruba chytila.

Dve minúty pred koncom prvý raz v zápase (predtým viackrát domáce) šli do trojgólového náskoku.

V 59. minúte znížila jedna z najlepších na ihrisku, domáca Klučková na 24:26 a iskierku nádeje vykresala dvadsaťsedem sekúnd pred záverečným hvizdom Puzderová. Na prípadné vyrovnanie ale finišujúcim domácim už neostal čas.

Vývoj skóre ako na hojdačke

Zápas ako na hojdačke, no divácky určite pútavý hodnotila po vypätom závere najskúsenejšia hráčka ŠŠK Prešov Lívia Klučková slovami:

„Áno, viedli sme niekoľkokrát aj o tri góly. Lenže za daného stavu akoby sme sa priskoro uspokojili a mysleli si, že to ďalej pôjde samo. Buď sme unáhlene už po pár sekundách vystrelili, alebo spravili naivné chyby v obrane. Hlavne v druhom polčase sme súperkám doslova odovzdali zopár lôpt nepozornosťou a stratou koncentrácie na dané akcie. V niektorých fázach sme si nerozumeli. Hrali sme presilovku, no prehrali ju nula dva. Potom sme síce 'požičané' hostkám vrátili, ale následne výhodu ďalej nezúročili.“

Klučková dodala, že to boli veci, ktoré by sa im stávať nemali.

„Osobne si myslím, že práve tie nás pripravili o výhru. Všetky dievčatá veľmi chceli, to sa im uprieť nedá. Lenže mnohé akcie končili prirýchlo. V tomto zápase ale fungovalo to, že úspešnejší bol ten vytrvalejší, trpezlivejší a kto si vedel počkať na ten správny momenty zakončenia. Náš problém bol, že sme si neraz na tú správnu chvíľu a priestor nepočkali.“

Za predvedené sa hanbiť nemusia

Prešovčanky po predošlom nevydarenom domácom zápase s Pískom, v ktorom mohli v prípade výhry susedky v tabuľke preskočiť, hodlali uspieť so silnejšou Porubou úžasnou vervou.

„Je to tak, ale tentoraz stál proti nám silnejší a skúsenejší súper, aktuálne šiesty v tabuľke MOL ligy, kým my sme na predposlednom. DHC Sokol má staršie, vyzretejšie hráčky, bývalé reprezentantky, legionárky. My zase máme mladučké družstvo, ktoré skúsenosti získava, ale malo by si už viac veriť. Faktom však je, že družstvo sa jednoznačne zlepšuje,“ hovorí Klučková, podľa ktorej boli donedávna polčasovým tímom.

„V jednom z nich sme skoro pravidelne vybuchli. Potom bolo obdobie, keď sme vydržali takých štyridsaťpäť minút. Teraz nastávajú už situácie, keď ťaháme celý zápas, ako teraz s Porubou. Pravda, s určitými slabšími chvíľkami. Dnes nám to v závere nevyšlo, ale favorita sme vytrápili a ani za celkový výkon sa hanbiť nemusíme. Osobne verím, že chvíle tohoto mladého tímu určite prídu.“

Súvisiace články