Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešov má víťaza Slovenského pohára v karate

Matej Krajňák. (Autor: KKI)
Michal Frank|Publikované 11. máj 2017 o 22:00

Karatisti z prešovského klubu Junior potvrdili, že patria medzi slovenskú špičku.

PREŠOV. Aprílová bilancia mladých prešovských karatistov je pozitívna: 15 medailí (1-4-10).

Za zmienku ale stojí najmä fakt, že Prešov má po dlhých rokoch znovu celkového víťaza Slovenského pohára. Je ním Matej Krajňák.

V treťom kole Slovenského pohára, ktorého sa zúčastnilo celkovo 459 zápasníkov zo 49 klubov, prešovským deckám prial. Získali celkové druhé miesto v kategórii kumite.

„Rastie nám silná generácia šikovných detičiek v Prešove. Potešil hlavne Matej Krajňák, ktorý potvrdil svoju dominanciu v kategórii 8 – 9-ročných chlapcov do 34 kg a získal zároveň celkové prvenstvo v Slovenskom pohári za sezónu 2016/2017,” hovorí tréner Ľubomír Čiernik.

Amália Anna Jaššová útočí. (Autor: KKI)

Po tomto vystúpení uzavreli Prešov karate kids sezónu aj na 4. kole Žiackej ligy v Starej Ľubovni. So ziskom 304 bodov obsadili konečné druhé miesto.

„Po minuloročnom 4. mieste sme získali dvojnásobok bodov, mali sme 192 štartov našich reprezentantov a postavili niekoľko desiatok družstiev počas sezóny 2016/17 v tejto súťaži. Prepotili sme niekoľko desiatok tričiek, vykričali si hlasivky, objednali pár autobusov,” spokojne bilancuje Čiernik.

Prešovčania mali rovnaký počet bodov ako víťaz ligy z Košíc, ktorému k prvenstvu dopomohol vyšší počet zlatých. Karate klub Junior Prešov splnil predsezónny cieľ.

„V Prešove sme chceli potiahnuť našich najmenších karatistov k ich športovým cieľom, ktoré sa u nich pomaličky rozvíjali, s prvými súťažnými krokmi na tatami. Nie vždy to bolo ľahké, avšak stálo to za to. To, že teraz napríklad štartoval v našom tíme Krištof Balucha, ktorý v deň súťaže dovŕšil 5 rokov, považujem za super vec. Karate je ideálny šport pre deti v mladšom školskom a predškolskom veku. Posilňuje nielen flexibilitu pohybového aparátu, senzomotorické schopnosti, ale aj disciplínou učí deti ísť si za svojimi snami,” dodal tréner prešovských karatistických nádejí.

Päťročný Krištof v akcii. (Autor: KKI)

VÝSLEDKY

Ďalšie umiestnenia reprezentantov KK JUNIOR PREŠOV na 3. kole

Slovenského pohára:

1. miesto: Matej Krajňák – KUMITE

2. miesto: Manuel Laci – KUMITE, Kristína Palková – KUMITE, Melánia Laciová – KUMITE, Alex Priščák – AGILITY

3. miesto: Damiána Laciová – AGILITY + KUMITE, Dávid Zakarovský – KUMITE, Katarína Kočišová – KUMITE, Ingrid Salaganičová – KUMITE, Amália Anna Jaššová – KUMITE, Gregor Lehotský – KUMITE, Marko Kašprišin – KUMITE, Sofia Halecká – AGILITY, Arman MIZORJAN – AGILITY

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY - MY, č. 18/2017, v predaji od 9. 5. do 15. 5.

Autor: Michal Frank

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.