Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Mal zdravotné problémy, začal neskoro. Teraz predviedol exportný koncert

Habánik (v modrom) pri lopte. (Autor: archív hráča)
Ivan Mriška|21. sep 2021 o 12:27

Nad vyššou súťažou neuvažuje.

CHRENOVEC-BRUSNO. Duel siedmej ligy OblFZ Prievidza medzi OFK Slávia Chrenovec-Brusno a TJ Štart Krištáľ Valaská Belá priniesol šou jedného muža. A to doslova.

Domáci futbalista Patrik Habánik strelil v zápase šesť gólov a zabezpečil svojmu mužstvu pohodlnú výhru 8:3.

„Vychádzali mi nábehy, ktoré už od začiatku nedokázal súper zachytiť. Rovnako som dostal skvelé prihrávky, ktoré som našťastie na sto percent využil,“ spokojne vravel po stretnutí Patrik Habánik.

Atraktívny zápas pre divákov

Prvý gól strelil hlavou, ďalšie tri po samostatných únikoch. Na záver sa presadil doklepnutím do odkrytej brány a strelou spoza šestnástky.

„Som šťastný, že mi všetko vyšlo. Zápas bol atraktívny pre divákov, pretože padlo veľa pekných gólov,“ dodal.

Od prvých minút bolo stretnutie v réžii domácich, ktorí polčas vyhrali 4:0. Po zmene strán a nedorozumeniach síce trikrát inkasovali, no strelili pomedzi to aj ďalšie štyri góly, a tak nebolo pochýb o ich pohodlnom triumfe.

„Dôležité pre nás bolo, že sme sa všetci tešili na zápas a ťahali sme za jeden povraz. Ukázali sme sa v najlepšom svetle a fanúšikovia si to užívali. Som rád, že som ich nesklamal,“ uviedol 21-ročný futbalista.

Problémy s kolenom

Šesť gólov v jednom zápase za mužov nikdy nestrelil. „Spomenul som si na mládežnícke časy, kde mi to padalo podobne,“ pousmial sa.

OFK Slávia Chrenovec-Brusno. (Autor: archív klubu)

Patrik Habánik začal s futbalom pomerne neskoro. Pre problémy s kolenom si do dvanástich rokov kopal len na dvore s kamarátmi.

Zdravotné komplikácie síce ustúpili, no vysoké ambície si radšej nedáva. Hrať chce hlavne pre zábavu.

„Budem rád, keď sa pobijem o trofej najlepšieho strelca. Bude to však náročné, pretože niektoré zápasy pre pracovné povinnosti vynechávam,“ vysvetlil.

Deviata priečka tabuľky

Chrenovec-Brusno je v siedmej lige s jedenástimi bodmi na priebežnej deviatej priečke tabuľky.

„Partia v tíme je super, pomáhame si pri futbale aj mimo neho. A to ma teší najviac. Naše spoločné ciele sú udržať sa pokope, zlepšovať sa a postúpiť do vyššej súťaže,“ prezradil ambície tímu.

Nad iným klubom zatiaľ Habánik neuvažuje, prvoradá je pre neho práca. „Naisto však nemôžem povedať, či v budúcnosti neprikývnem zaujímavej ponuke,“ doplnil.

Medzi jeho najväčšie úspechy patrí zisk koruny kráľa strelcov v doraste, za ktorý strelil v jednej sezóne 56 gólov.

„Na druhý deň som vždy chodil hrávať za mužov, za ktorých som pridal 21 zásahov,“ spomenul futbalista, ktorý sa v minulosti predstavil aj na medzinárodnom turnaji v Číne.

„Síce som toho veľa neodohral, ale boli to dni plné zážitkov, na ktoré budem dlho spomínať,“ uzavrel.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články