Tomáš Laurinec (vpravo) v súboji o loptu s Miroslavom Barčíkom.
Tomáš Laurinec (vpravo) v súboji o loptu s Miroslavom Barčíkom. (Autor: archív hráča)
Ivan Mriška|20. sep 2021 o 13:02

Tomáš Laurinec strelil hetrik za štyri minúty.

ČEREŇANY. Zápas siedmej ligy OblFZ Prievidza medzi ŠK Čereňany a TJ Tatran Tužina mal veľkého hrdinu.

Za vyrovnaného stavu 1:1 zavelil do útoku skúsený Tomáš Laurinec, ktorý za štyri minúty strelil hetrik a prakticky rozhodol o osude zápasu.

Za svoj výkon si vyslúžil uznanie a potlesk od verných priaznivcov.

„O minútu na to som mal ešte jednu šancu, no strela mi dobre nesadla. Keby to tam padne, atakoval by som rekord Roberta Lewandowského, ktorý stelil päť gólov za deväť minút,“ pousmial sa po stretnutí Tomáš Laurinec.

Chce napodobniť otca

Prvý gól dal krásne do šibenice spoza šestnástky, druhý po brejku a prihrávke spoluhráča. Hetrik skompletizoval po ideálnom centri zvnútra pokutového územia.

„V prvom polčase sme mali množstvo šancí, no zahodili sme ich. Súper prakticky z jednej príležitosti skóroval. V kabíne sme si preto povedali, že príležitosti musíme začať premieňať. Som rád, že nám to začalo padať,“ uviedol spokojne.

Počas kariéry dal viacero hetrikov, no do piatich minút nikdy. „Spoluhráči teraz odo mňa očakávajú fľašu. S radosťou ju donesiem,“ dodal.

Vo veku 34 rokov Tomáš Laurinec nemá veľké ciele. Chce sa baviť futbalom.

„Mojou ambíciou každý víkend je, aby som v pondelok mohol ísť do práce po svojich,“ zasmial sa a doplnil: „Ak mi zdravie dovolí, rád by som napodobnil môjho otca, ktorý ešte v päťdesiatke hrával.“

Veria v prvú trojku

Čereňany sa v minulých sezónach výsledkovo trápili, no po obmene kádra prišli zlepšené výkony. Aktuálne im patrí po troch výhrach, remízach a dvoch prehrách šiesta priečka tabuľky.

„Sme výborná partia, 90 percent domácich hráčov, ktorí sme spolu vyrastali na miestnom ihrisku. Vždy som sa preto chcel vrátiť domov,“ prezradil Laurinec.

Prianím hráčov Čerenian je, aby na zápasy chodilo čo najviac priaznivcov a mali dobrý pocit po zápase. „Máme na to, aby sme skončili v prvej trojke. A také sú aj naše ciele,“ dodal.

Tomáš Laurinec po žiackych časoch v Čereňanoch hrával v Prievidzi. Rád spomína na dorast, za ktorý pôsobil v prvej lige.

„Cestovali sme po celom Slovensku a hrávali väčšinou na hlavných ihriskách. Boli to pekné časy.

Spomínam si na moment, keď malo naše áčko problémy, a tak poslali do Košíc na druhú ligu nás dorastencov. Prehrali sme 0:12 a na to nikdy nezabudnem,“ zaspomínal s úsmevom.

Viedol ho aj Guľa

S mužským futbalom začínal v treťoligových Dolných Vesteniciach. Neskôr prestúpil do Novák, kde postúpil s trénerom Norbertom Guľom do štvrtej ligy.

„Párkrát mu prišiel pomôcť aj brat Adrián. Boli sme vtedy výborné mužstvo, v príprave sme remizovali s Trenčínom či Petržalkou.

Žiaľ, po postupe sa to pokazilo a odišiel som do Rakúska, kde som pobehal tri kluby. Bola to výborná skúsenosť,“ prezradil o svojej kariére.

Nižšie súťaže si zahral aj v Česku za TJ Sokol Lanžhot.

„Nerád spomínam na zranenie kľúčnej kosti, po ktorom ma z ihriska brala sanitka rovno do nemocnice.

Keď som sa dal zdravotne dokopy, prišiel som do Šimonovian, kde bola najväčšia kvalita, akú som kedy zažil. Na to obdobie mám krásne spomienky. Pravidelne sme boli v prvej päťke štvrtej ligy, každý rok sme hrali Slovnaft Cup a dostali sme sa vždy ďaleko,“ spomína.

Hral proti Ružomberku či Zlatým Moravciam

Laurinec si v pohári zahral proti mužstvám ako MFK Ružomberok, MFK Zemplín Michalovce, Inter Bratislava či ViOn Zlaté Moravce.

„Na zápasy chodilo tisíc ľudí. Žiaľ, všetko pekné raz končí,“ povzdychol si.

Po Šimonovanoch obliekal dresy Cigľa a Podhradia. Futbalový svetobežník po rôznych angažmán sa však nedávno rozhodol prísť domov do Čerenian.

„Som rád, že môžem oplatiť klubu to, čo mi dal v začiatkoch. Teším sa, že môžem skončiť tam, kde som začal,“ uzavrel Tomáš Laurinec.