Oceliari doma na Trenčín nestačili

(Autor: archív)
Sportnet|2. mar 2018 o 20:08

Košičania v šlágri tabuľkových susedov prehrali.

KOŠICE. V súboji tabuľkových susedov zvíťazila Dukla Trenčín na ľade Košíc 3:0 v piatkovom zápase 51. kola hokejovej Tipsport ligy a bodovo sa dotiahla na svojho súpera.

Pred vyše 4000 divákmi skórovali "vojaci" v každej tretine jedenkrát.

Košice majú stále šancu vyhrať základnú časť, ale nezískali bod už v druhom stretnutí za sebou.

Priebeh stretnutia

V úvode duelu boli aktívnejší Košičania. Už v prvej minúte mali veľkú šancu, ale prihrávka pred bránku nenašla adresáta.

Od piatej minúty si zahrali aj v početnej výhode, ale nevyužili ju.

Trenčín sa dostal do tlaku po úvodnej desaťminútovke a krátko na to dal aj prvý gól.

V 12. minúte sa presadil strelou od modrej Pač - 0:1. Potom si hostia zahrali aj presilovku.

V 18. minúte mohli vyrovnať Košičania, no nepresadili sa Pacan a v tutovke pred bránkoviskom ani Hričina.

Prvé minúty druhého dejstva priniesli pomalšie tempo. Hra sa síce presúvala zo strany na stranu, ale bez akýchkoľvek šancí a takmer ani striel. Prvá vážnejšia prišla až v 28. minúte na strane Trenčína.

Priebeh sa príliš nezmenil ani v ďalších minútach. Mierne aktívnejší boli opäť "vojaci" a v 38. minúte prišla aj druhá odmena.

Po prihrávke Holendu sa presadil Bezúch. Domáci si v záverečných sekundách vypracovali tlak, ale kontaktný gól nedali.

V 46. minúte navyše pridali Trenčania tretí zásah a rozhodli o osude zápasu. Na 3:0 zvýšil Mikula.

Košičania si nedokázali vypracovať súvislejší tlak, v 51. minúte išiel navyše na trestnú Pulli a o to viac klesli šance domácich ešte niečo spraviť s nepriaznivým výsledkom.

Šance prišli až pri domácej presilovke v 57. minúte, ale Valent odolal.

Košičania nakoniec v šlágri tabuľkových susedov prehrali 0:3.

Hlasy trénerov

Roman Šimíček, tréner Košíc: "je to v poradí druhý zápas, v ktorom sme nepodali taký výkon, ako sme si predstavovali a ako si hovoríme. Reči zostávajú v kabíne a nie sme schopní to preniesť na ľad tak, aby sme tam nechali srdce."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Po dlhšej dobe sme odohrali vynikajúci zápas a toto víťazstvo nás teší. Nie len z pohľadu tabuľky, ale aj z pohľadu výkonu a psychiky. Pevne verím, že na toto víťazstvo nadviažeme, lebo nás čakajú ešte štyri kolá a pobijeme sa o to, aby sme poskočili čo najvyššie. Dnes to bol kolektívny výkon podporený brankárom."

Štatistika

HC Košice - Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 12. Pač (Starosta), 38. Bezúch (Holenda, Ölvecký), 46. Mikula (Holenda). Rozhodovali: Snášel, Orolin - Smrek, Stanzel, vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 4250 divákov.

HC Košice: Habal - Dudáš, Kessel, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Matejka, Vrábeľ - Kafka, Pacan, Miklík - Nagy, Boltun, Hovorka - Jenčík, Suja, Hričina - Petráš, Klíma, Šoltés

Dukla Trenčín: Valent - Starosta, Bačik, Holenda, Cebák, Bohunický, Pač, Themár, Deveaux - Radivojevič, Ölvecký, Bezúch - Sojčík, Sádecký, Hecl - Mikula, Dlouhý, Varga - Hudec, Švec, Gašparovič

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 po piatkových zápasoch 51. kola:

HK Orange "20" 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.