Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz
(Autor: ilustračné ŠK Zornička)
Ivan Mriška|18. máj 2021 o 23:18

Vadí im testovanie hráčov a fanúšikov.

TRENČÍN. V ObFZ Trenčín sa amatérske súťaže na jar hrať nebudú. Dnes o tom rozhodol na svojom zasadnutí miestny výkonný výbor.

Podľa členov sú podmienky Pandemickej komisie, vlády SR a Úradu verejného zdravotníctva nevyhovujúce pre fungovanie amatérskeho futbalu ako takého.

„V plodnej diskusii vyjadrili tomuto návrhu podporu takmer všetci prítomní členovia. Vyhodnotili, zvážili všetky plusy, mínusy a jednoznačne sa zhodli, že dohrávať súťažný ročník za týchto podmienok je pre kluby neprijateľné a ročník bude definitívne ukončený,“ uvádza sa v zápisnici zo zasadnutia.

Okresy patriace pod ObFZ Trenčín sa nachádzajú v rôznych farbách Covid automatu, preto by organizácia zápasov bola náročná.

Oblastný futbalový zväz v Trenčíne komunikoval predčasný koniec sezóny s viacerými zástupcami klubov. Tým prekáža hlavne podmienka povinného testovania hráčov a fanúšikov.

Ako vyzerá situácia vo vašom okrese? Bude sa hrať alebo nie? Dajte nám to vedieť na futbalnet@sportnet.sk

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články