Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

V polčase opustil bránu, na konci zápasu skóroval. Jeho tím bodoval po prvý raz

TJ Nová Vieska
Titanilla Bőd|14. okt 2021 o 07:00

Nevšedné striedanie v siedmej lige.

NOVÁ VIESKA. V siedmej lige Oblastného futbalového zväzu Nové Zámky získala TJ Nová Vieska cez víkend svoj prvý bod. S FC Bardoňovo uhrala remízu 2:2, hoci hostia po prvom polčase vyhrávali už 2:0.

Vyrovnávajúci gól na 2:2 zaznamenal deväť minút pred koncom brankár Ronald Fodor. Padol z hry.

No nebol to prípad vydareného výkopu, ani situácia, keď v záverečných minútach pôjde dopredu aj brankár…

Veterán do bránky

„V polčase sme spravili zmenu. Nášho brankára Ronalda Fodora sme posunuli do útoku, do bránky sa postavil ako striedajúci hráč 54-ročný Ján Varga, mimochodom náš predseda klubu,“ priblížil dianie na ihrisku Imrich Fűri, tréner Novej Viesky.

Trápi ho aj nedostatok hráčov, mnohí v zime odišli alebo skončili s futbalom.

Bol medzi nimi aj jeho syn, ktorého však napokon prehovoril, aby sa vrátil.

„Aj Ján Varga by bol radšej, ak by nemusel nastúpiť, lenže nie je veľa mladých hráčov. Stále mu volám, dones si úbor, budeš hrať! Proti Bardoňovu som s ním nepočítal v bránke, ale nakoniec to vyšlo takto. Dopadlo to dobre, lebo nedostal gól,“ vravel na adresu skúseného veterána trénera.

Zaujalo vás niečo v nižších súťažiach? Boli ste svedkami výnimočného gólu, videli ste kurióznu situáciu na dedinských trávnikoch, poznáte hráča s nevšedným životným príbehom? Ozvite sa nám na futbalnet@sportnet.sk .

Brankár, čo rád kľučkuje

Brankár-strelec Ronald Fodor prišiel do Novej Viesky z Nány.

„Je to mladý, rýchly, agilný hráč. Je skvelý v bráne, ale sám nám hovoril, že si rád zahrá aj v poli. Tento ťah nám vyšiel, keďže sa nám podarilo uchmatnúť aspoň bod,“ dodal Imrich Fűri.

Tréner poznamenal, že Fodor rád kľučkuje aj ako brankár, čo sa mu niekedy aj vypomstí. „Je náchylný aj na detinské chyby, to som mu už aj vyčítal. Ale uznávam, že brankári to majú veľmi ťažké,“ uviedol dlhoročný tréner Novej Viesky.

Hoci Nová Vieska bodovala prvý raz v sezóne, tréner tvrdí, že chce na zápas čo najrýchlejšie zabudnúť. „Súper bol veľmi agresívny od začiatku. Žiaľ, aj rozhodcovi sa to vymklo z rúk,“ vravel Imrich Fűri. 

Titanilla Bőd
Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.

Súvisiace články