Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia
Od budúceho týždňa s obmedzeniami môžu začať trénovať aj amatéri (Autor: Tímea Bazsó)
Titanilla Bőd|6. máj 2021 o 16:30

Krajské súťaže stále rátajú s reštartom.

LEVICE. Po Dunajskej Strede pristúpil k anulovaniu súťaží aj ďalší oblastný futbalový zväz. Väčšina klubov ObFZ Levice nechcela pokračovať.

23 klubov za anulovanie

Zväz v rámci prieskumu oslovil všetkých 41 klubov. Odpovede poskytlo 36 z nich. 23 klubov hlasovalo za anulovanie sezóny 2020/2021, pokračovať chceli trinásti.

Výkonný výbor odpovede klubov vzal na vedomie a schválil anulovanie súťažného ročníka.

„Do dnešného dňa nikto nevie, či sa vôbec bude dať pokračovať. Za súčasných podmienok nie je veľa možností ani na tréningy, lebo v amatérskom futbale je rozdelenie na šesťčlenné skupiny takmer nezrealizovateľné,“ uviedol dôvody rozhodnutia František Urban, predseda ObFZ Levice.

Nebol by to regulárny ročník

Anulovanie súťaží znamená, že nikto nebude postupovať ani vypadávať.

„Sám som bol prekvapený, že aj tie mužstvá, ktoré mali šancu na postup, zhodnotili situáciu veľmi objektívne. Uznali, že by to nebol regulárny ročník, ak by sa odohralo 15 kôl z tridsiatich. Aj tie kluby boli za anulovanie,“ prezradil Urban.

Dunajskostredčania boli prví

Prvým oblastným zväzom, ktorý anuloval ročník 2020/2021, bol ObFZ Dunajská Streda.

Krajské zväzy pritom ešte stále rátajú s tým, že sa dohrá jesenná časť sezóny a podľa toho sa určia postupujúci a vypadávajúci. Súťažný poriadok to umožňuje.

„Nepozeral som sa na vec očami Dunajskostredčanov, ale je pravda, že predseda dunajskostredského oblastného zväzu, Arpád Benovič a ja sme boli jediní, ktorí sme na výkonnom výbore Západoslovenského futbalového zväzu hlasovali proti pokračovaniu krajských súťaží. Takže máme na túto vec rovnaký názor,“ dodal predseda ObFZ Levice.

Čaká sa na uvoľnenie

Reštart amatérskych súťaží je stále neistý. Podľa súčasných pandemických opatrení môžu amatérske družstvá stále trénovať len v skupinkách po šesť hráčov.

Štátny tajomník pre šport Ivan Husár síce už minulý týždeň avizoval ďalšie uvoľnenia, ktoré by umožnili aj konanie amatérskych súťaží, ale kompetentné orgány ich dosiaľ nepotvrdili. 

Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.