O Superpohár na Pasienkoch hrá Slovan s Košicami

Nový tréner Slovana František Straka.
Nový tréner Slovana František Straka. (Autor: TASR)
Vojtech Jurkovič, SITA|3. júl 2014 o 13:16

Po trojročnej prestávke sa na Pasienkoch nadväzuje na tradíciu slovenského Superpohára vo futbale.

BRATISLAVA. Po troch ročníkoch, keď sa nehralo, sa opäť uskutoční zápas o Slovenský futbalový superpohár.

Úradujúci majster z corgoňligovej sezóny 2013/2014 ŠK Slovan Bratislava privíta v domácom prostredí na Pasienkoch od 15.00 h MFK Košice, držiteľa národného pohára Slovnaft Cupu.

V doterajšej suprepohárovej histórii sa tieto kluby stretli dvakrát: v roku 1997 si Košičania (vtedy ešte pod názvom 1. FC) poradili s Slovanom na štadióne v Nitre presvedčivo 5:0, v roku 2009 uspel zasa Slovan, ktorý na trávniku v Dolnom Kubíne zdolal MFK Košice 2:0.

"My chceme vyhrať každý zápas, nebude inak ani v sobotu popoludní na Pasienkoch. Pre mužstvo je to generálka na nový súťažný ročník 2014/2015, hráči sa budú chcieť určite ukázať pred novým trénerom Františkom Strakom,"

uviedol generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Petr Kašpar. Domáci nenastúpia v kompletnom zložení.

Slovan nastúpi bez Vitteka

"Robo Vittek podstúpil menší operačný zákrok - čistili mu koleno. Momentálne trénuje individuálne, verím, že čo najskôr bude zdravotne v poriadku a pomôže nášmu mužstvu.

Administratívne ešte nie sú doriešené veci okolo Richarda Lásika z Brescie a Tomáša Jablonského z Jablonca, v prípade Riša čakáme na potrebné dokumenty z Talianskeho futbalového zväzu. Mala by to však byť len formalita. Inak sme v plnej zostave."

Košice majú troch nedoriešených hráčov

V tábore MFK Košice tiež neberú sobotňajší súboj na ľahkú váhu.

"Ja som rád, že sa udržala tradícia takýchto duelov o Superpohár. Pripravovali sme sa na toto stretnutie, aby sme uspeli. S najväčšou pravdepodobnosťou nebudeme môcť rátať so všetkými hráčmi, úplne ´doriešených´ na tento zápas ešte nemáme Jána Nováka či Slovinca Ajdina Redžiča," informoval agentúru SITA športový riaditeľ MFK Košice Ivan Kozák.

"Východniari" radi spomínajú na 1. máj 2014, keď vo finále Slovnaft Cupu na trávniku v Myjave zdolali Slovan 2:1 a získali národný pohár. "Uspieť dva razy za sebou proti ´belasým´ v pohárovom zápase by bolo super, hráči sa o to v sobotu určite pokúsia," uviedol I. Kozák.

Slovan vyhral štyrikrát

Z doterajších trinástich odohraných duelov o Slovenský futbalový superpohár (história registruje aj tzv. nultý ročník - rok 1993, v ktorom Slovan Bratislava zdolal v jedenástkovom rozstrele výber Slovenska) triumfovali po štyrikrát Slovan (1993, 1994, 1996, 2009) a Žilina (2003, 2004, 2007, 2010).

Raz sa z primátu tešili Inter Bratislava (1995), 1. FC Košice (1997), Spartak Trnava (1998), VTJ Koba Senec (2002) a Artmedia Bratislava (2005).

Nachádzate sa tu: