Aj Real Madrid dosiahol hetrik, tak prečo nie my, pýta sa prezident nováčika

Gólová radosť hráčov Starej Ľubovne.
Gólová radosť hráčov Starej Ľubovne. (Zdroj: Facebook / ŠK Odeva Lipany, Autor: Facebook/ŠK Odeva Lipany)
Titanilla Bőd|7. aug 2023 o 19:09

Stará Ľubovňa i Malacky vstúpili do sezóny výhrou.

BRATISLAVA. Po úvodnom neúplnom kole III. ligy stoja na čele skupiny Západ i Východ nováčikovia.

Prvé miesto v skupine Východ patrí Starej Ľubovni, ktorá zvíťazila v Lipanoch 3:1. V skupine Západ sú lídrami Malacky, ktoré vyhrali v Dubnici 4:0.

Z článku sa dozviete:

• Prečo išli Malacky v prvom zápase trochu neznáma?
  • Aké sú špecifiká bratislavského regiónu podľa trénera Malaciek Mariana Tótha?
  • Prečo nebola letná príprava Starej Ľubovne ideálna?
  • Aké zaujímavé posily prišli do Starej Ľubovne?
  • Ako spätne hodnotí svoje slová prezident klubu Starej Ľubovne Ján Fröhlich, ktorý hovoril aj o postupe do druhej ligy?

Skvelý vstup do súťaže

„Na čele tabuľky sme preto, lebo sa veľa zápasov nehralo pre nespôsobilý terén,“ krotil hneď eufóriu Marian Tóth, tréner FC – Žolík Malacky.

Jeho tím postúpil do tretej najvyššej súťaže ako druhý tím Majstrovstiev regiónu – IV. ligy Bratislava. Víťaz súťaže Rovinka nemala záujem o postup do vyššej súťaže.

Malacky v jarnej časti uplynulej sezóny vyhrali trinásť zápasov.

„Ten polrok sme už brali aj ako prípravu na túto tretiu ligu,“ prezradil Tóth.

Jeho zverenci mali veľmi dobrý vstup aj do tretej ligy.

V prvom kole nastúpili na pôde Dubnice, ktorá v minulej sezóne pôsobila ešte v druhej lige.

„Dubnica pomenila takmer celé mužstvo, navyše majú spoluprácu s Trenčínom. Je to taká situácia, že idete na zápas a neviete, proti komu budete hrať,“ poznamenal Marian Tóth pre Sportnet.

Oba súperi mali už za sebou jeden súťažný zápas v Slovnaft Cup. Malacky vyhrali v Lozorne 2:0, Dubnica však nečakane podľahla účastníkovi okresnej súťaže Siladiciam po penaltovom rozstrele.

„Mali sme nejaké informácie z ich pohárového zápasu, z toho sme vychádzali. Čakali sme, že budú hrať podobne ako trenčianska škola,“ prezradil kouč Malaciek.

Prvú šancu stretnutia mali domáci, tú však brankár hostí zlikvidoval. Malacky dali prvý gól päť minút pred prestávkou zásluhou Timoteja Foltýna, v úvode druhého polčasu sa zase presadil Miloš Angelovič.

„Potom domáci lepšie kombinovali, mali tam nebezpečné situácie cez krídelné priestory. Ustáli sme to a ku koncu sme dali ešte dva góly,“ zhodnotil stretnutie Marian Tóth.

V závere zápasu sa na listinu strelcov zapísali Jozef Herman a Lucas De Carvalho.

Malacky sa v letnej prestávke posilnili. „Máme šesť-sedem nových hráčov. Pozerali sme sa na to skôr typologicky, ktoré posty by sme chceli zdvojiť. Sme farma Petržalky, v rámci spolupráce už v prvom zápase hrali za nás dvaja chlapci,“ vravel tréner.

Veľa šikovných chlapcov

V súvislosti s krajskými súťažami je rozšírený názor, že zo štyroch skupín (Bratislava, Západ, Stred, Východ) je najslabšia práve tá bratislavská.

Domov»Futbalnet»Aj Real Madrid dosiahol hetrik, tak prečo nie my, pýta sa prezident nováčika