Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Na východe Slovenska naďalej vyrastajú výborní prekážkari

Mia Fotulová zvíťazila v behu na 60 m prekážok. (Autor: archív SAZ)
Sportnet|Publikované 28. máj 2020 o 22:00

Košičania Fotulová a Váňa sa stali halovými majstrami Slovenska.

KOŠICE. Počas skrátenej halovej sezóny, keď sa v dôsledku koronakrízy zrušili posledné preteky, a to majstrovstvá Slovenska vo viacbojoch, si košickí atléti počínali celkom úspešne.

Predovšetkým atléti AK Slávia TU Košice.

Za povšimnutie stoja výkony prekážkarov Mie Fotulovej a Lukáša Váňu.

Kým v minulom roku skončili zhodne na desiatom mieste na 60 m prekážok, táto halová sezóna obidvom priniesla tituly majstrov Slovenska.

Fotulová zaznamenala časom 8,84 (šesť stotín za slovenským rekordom) oproti minuloročnej sezóne zlepšenie o pol sekundy a Váňove sekundové zlepšenie mu vynieslo čas 8,28 sek.

Na tróne pre najlepšiu prekážkarku Mia Fotulová vystriedala Viktóriu Rusnákovú, čo len potvrdzuje, že na východe Slovenska sú stále vychovávaní výborní prekážkari.

Atletická liga zavíta do Košíc dvakrát

Výborné zlepšenie dosiahli ďalší majstri Slovenska, a to Rastislav Jelínek v skoku do diaľky, ktorý zvíťazil medzi juniormi aj dospelými.

Takisto dve víťazstvá, na juniorskom a dorasteneckom šampionáte, dosiahla Stanka Hakulinová v chôdzi na 3000 m a výborne jej druhým, respektíve tretím miestom sekundovala Karin Devaldová.

Minuloročný dvojnásobný majster Slovenska v hode kladivom a diskom Matej Fedák teraz v hale pridal tretie miesto vo vrhu guľou a s ďalším východniarom Samuelom Šímom (ŠŠK J. A. Komenského Bardejov) obsadili druhé a tretie miesto.

V súčasnosti sa atléti AK Slávia TU Košice pripravujú na skrátenú letnú sezónu.

Atletická liga odštartuje 11. júla v Dubnici nad Váhom, 25. júla bude pokračovať v Košiciach na štadióne Slávie TUKE, tretie kolo je na programe v auguste v Trnave a finále v septembri opäť v Košiciach.

Začiatkom októbra sa v metropole východu bude konať aj finále v súťaži dorastencov a dorasteniek.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.