Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Na „snežienke“ triumf Mušinského

Sportnet|Publikované 16. feb 2018 o 23:00

Klub orientačného behu usporiadal preteky zimnej série v orientačnom behu

KOŠICE. Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita (ATU) Košice usporiadal preteky zimnej série v orientačnom behu „Valentínska snežienka“ na košickom sídlisku Terasa.

Celkove 68 pretekárov zápolilo bez rozdielu veku i pohlavia na štyroch tratiach rôznej dĺžky i orientačnej náročnosti.

Na najťažšej A-trati dlhej 4,3 km s 20 kontrolami s výrazným náskokom zvíťazil Tomáš Mušinský časom 17:35 min.

Ďalšie priečky na stupňoch víťazov si vybojovali dorastenci, keď druhý dobehol Richard Sláma so stratou 1:31 min. a tretie miesto obsadil Michal Kurák za 19:27 min. (všetci ATU Košice).

Štvrtý dobehol Juraj Sokol (KOB Kysak) za 21:08 min. ako najlepší z nekošických pretekárov.

Na rovnakej trati žien bola najrýchlejšia Jana Macinská za 22:16 min. pred Kristínou Krajčíkovou a tretia skončila Antónia Šofranková (všetky ATU Košice).

Štatistika

Na ďalších tratiach si ocenenia vybojovali:

B – trať (3,6 km,16 KS): 1. Sandra Ivanková, 2. Martin Roháč, 3. Valentína Vancáková (všetci ATU Košice),

C – trať (2,6 km, 13 KS): 1. Simona Mihaličová, Jakub Janšo (obaja ATU Košice), 3. Marián Kuzmiak (Košice),

D – trať (1,8 km, 11 KS): 1. Radovan Tomáš (Košice), 2. Anna Pavelová, 3. Karin Rybková (obaja KOB Kysak)