Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Mušinský uspel pri Borde i Silici

Ilustračné. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 2. máj 2018 o 22:00

Klub orientačného behu ATU Košice usporiadal preteky Oblastného rebríčka Východ.

KOŠICE. Klub orientačného behu ATU Košice usporiadal 3. a 4. kolo pretekov Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu.

Tretie kolo sa konalo v okolí bývalého rekreačného strediska Borda.

V mužskej kategórii na 4,55 km trati zvíťazil Tomáš Mušinský za 32:22 min. pred Adamom Tyszom za 34:21 min. a tretí finišoval Juraj Mihalič za 45:59 min.

V kategórii žien na 3,5 km trati bola najrýchlejšia Antónia Šofranková za 36:51 min. pred Janou Slámovou za 38:09 min. a tretia skončila Jana Kršiaková za 38:46 min. (všetci ATU).

Vo veteránskych kategóriách si prvé miesta vybojovali: M35-: Milan Dudra (KOB Kysak), W35-: Martina Breinerová (Metropol Košice), M45-: František Papuga, W45-: Elena Papugová, M55-: Karol Janšo, W55-: Iveta Putnovská, M65-: Eduard Weiszer (všetci ATU).

V mládežníckych kategóriách prvenstvá dosiahli: W-12: Júlia Pavelová (KOB Kysak), M-14: Jakub Janšo, W-14: Simona Mihaličová, W-18: Sandra Ivanková, M-18: Richard Sláma (všetci ATU).

V otvorenej kategórii „K“ bez rozdielu veku i pohlavia vyhral Peter Kováč (ATU) pred Danielom Breinerom (Metropol Košice) a tretia skončila Nikola Lipková (ATU).

Presunuli sa k obci Silica

Na 4. kolo sa pretekári presunuli do Slovenského krasu pri obci Silica.

Na najťažšej 7,79 km dlhej trati kategórie mužov od 19 rokov s výrazným náskokom zvíťazil opäť Tomáš Mušinský za 56:18 min. pred Adamom Tyszom (obaja ATU) za 74:11 min. Tretie miesto obsadil Tomáš Sokol (KOB Kysak) za 76:48 min.

V kategórii žien od 19 rokov na 5,8 km trati dominovala Katarína Lamiová za 49:14 min. pred Kristínou Krajčíkovou za 60:36 min. a tretia finišovala Jana Slámová (všetky ATU) za 66:26 min.

Vo veteránskych kategóriách prvé miesta obsadili: M35-: Milan Dudra (KOB Kysak), W35-: Martina Breinerová (Metropol Košice), M45-: František Papuga, W45-: Eva Mušinská, M55-: Karol Janšo, M65: Michal Simočko (všetci ATU).

V mládežníckych kategóriách prvenstvá dosiahli: M-10: Ľudovít Pavela ml., W-12: Júlia Pavelová (obaja Kysak), M-12: Maroš Dudra (KOB Kysak), M-14: Jakub Karol Janšo, W-18: Michaela Velgosová, M-18: Richard Sláma (všetci ATU).

V otvorenej kategórii „K“ bez rozdielu veku i pohlavia zvíťazil Peter Kováč. Druhá skončila Nicole Lipková (obaja ATU) a tretie miesto obsadil Valter Sohler (Klub OŠ Ružomberok).