Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Nebudem sa ženiť ešte, znelo v autobuse po víťazných zápasoch

Peter Vasilko (zľava) a Pavel Mičuda (sprava) s trénerom Rimavskosoboťanom Tomášom Boháčikom. (Autor: Titanilla Bőd)
Titanilla Bőd|20. jún 2021 o 21:50

Z Rimavskej Soboty odchádzajú dvaja obrancovia.

RIMAVSKÁ SOBOTA: Futbalisti Rimavskej Soboty v tradičnom gemersko-novohradskom derby zdolali Lučenec doma vysoko 4:0. Zápas 12. kola III. ligy Stred bol posledným domácim stretnutí v drese Soboťanov pre obrancov PETRA VASILKA a PAVLA MIČUDU. Prvý z nich je rodákom z Vranova nad Topľou, druhý Detvan, no rimavskosobotskí fanúšikovia si ich veľmi obľúbili. O svoje zážitky a spomienky sa podelili v uvoľnenom dvojrozhovore.

Aké sú vaše plány do budúcnosti?

Pavel Mičuda: Futbal už nestíham. Už mám iné priority, prvoradá je robota. Cez týždeň by som už nestíhal tréningy a bez toho by to bolo cez víkend už iba trápenie. Stačilo už, v 28 rokoch asi skončím. Z Detvy to mám dosť ďaleko. Budem sa venovať rodine a robote. Ale strávil som tu pekné dva roky, partia bola dobrá.

Peter Vasilko: Teraz pôjdem do Nemecka, trochu si zarobiť. Z futbalu človek nevyžije, musím mať nejaký príjem, keď chcem mať rodinku a nejaké zázemie. V decembri sa však plánujem vrátiť na Slovensko a som dohodnutý s Vranovom. V Rimavskej Sobote som strávil päť rokov, zažil som viacerých trénerov i konateľov. Som spokojný, chcem sa poďakovať za všetko. Dalo mi to veľa do života. Sú tu super ľudia, vždy sa budem rád vracať.

Ktorý bol váš najpamätnejší zápas v drese Rimavskej Soboty?

Pavel Mičuda: Asi ten, keď sme v minulej sezóne doma vyhrali 2:1 nad Fiľakovom.

Peter Vasilko: Pekný zápas sme hrali aj pred dvomi rokmi v Ružomberku, keď sme vyhrali 2:0, hoci ružomberská rezerva bola na prvom mieste a my sme boli druhí. Užívali sme si všetky zápasy.

Pavel Mičuda: Najlepšia bola vždy cesta domov autobusom. Či sme vyhrali, či sme prehrali, v autobuse bola zábava.

Ktorý bol váš najobľúbenejší súper?

Pavel Mičuda: To bolo jedno, len aby sa vyhralo.

Peter Vasilko: Ja som mal najradšej penalty. Keď som ich mohol kopať, vtedy som dal najviac gólov. Nebol som taký strelec.

Pavel Mičuda: My sme robili najmä tú čiernu robotu.

Peter Vasilko: Počkaj, ja som chcel tvoriť! Ale vážne, užívali sme si všetky zápasy.

Pavel Mičuda: S Košicami v pohári?

Peter Vasilko: To bolo trošku veľa.

Pavel Mičuda: Kolotoč!

Peter Vasilko: Ale bolo to pekné.

Pavel Mičuda: Bohové. 0:7 sme prehrali.

Ktorý bol váš najobľúbenejší spoluhráč?

Pavel Mičuda: Nikto. Ja som ich nemal rád. Ale vážne, to tam píšte. A tuto Vasila už vôbec. Smrdel.

Peter Vasilko: (utiera si slzy od smiechu) Všetci sme boli dobrá partia, nemôžeme vynechať nikoho. Či východniari, či odtiaľ, zaspievali sme si. Aj východniarske, aj slovenské pesničky a všetci sa chytali.

A ktorá bola vaša najobľúbenejšia pesnička?

Peter Vasilko: Nebudem sa ženiť ešte. Tá bola naša víťazná.

S akými pocitmi budete spomínať na Rimavskú Sobotu?

Pavel Mičuda: Ja som si už za toho pol roka odvykol od futbalu, takže ani neviem. Nejako už ma to neláka. No už ani s masérom Jožkom Petruszom si nemôžem vypiť po zápase. Málo pálenky mal! Ale aspoň som si zahral tretiu ligu.

Peter Vasilko: Ja aj druhú. Dalo mi to veľa. Spoznali sme ľudí, partiu, získali sme skúsenosti, zážitky. Boli sme dobrá partia, aj stále sme, no život ide ďalej. Musíme každý pozerať aj na seba. 

Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.

Súvisiace články