Michalovská Dukla vyhrala prvý zápas v baráži

Jakub Linet (vľavo) prispel k postupu cez Spišiakov jedným gólom.
Jakub Linet (vľavo) prispel k postupu cez Spišiakov jedným gólom. (Autor: Róbert Andrejov)
TASR|16. mar 2019 o 20:06

V sérii o elitnú hokejovú súťaž prehráva so Žilinou 1:2.

Správu aktualizujeme

MICHALOVCE. V treťom stretnutí baráže o hokejovú Tipsport ligu dokázali michalovskí hráči znížiť stav série so Žilinou na 1:2.

V domácom prostredí porazili súpera 3:2, keď rozhodol gól Lineta v predĺžení.

Štvrtý duel série sa hrá v nedeľu o 17.30 hodine opäť v Michalovciach.

Zvrat dokonali v predĺžení

Domáci nastúpili do zápasu s cieľom znížiť stav série, ale v prvej tretine boli aktívnejší Žilinčania.

Tí hrali v úvodnom dejstve dve presilovky a v oboch skórovali. V 13. minúte Hvila pripravil gólovú pozíciu Jenčíkovi, ktorý otvoril skóre.

Na 0:2 upravil Huna, ktorý skóroval takmer zároveň s klaksónom prvej tretiny.

Michalovčania v druhej časti zvýšili aktivitu, od 23. sekundy hrali presilovku a v nej Giľák prepasíroval puk za Fučíka - 1:2.

Diváci ožili, domáci si následne vybojovali dve ďalšie presilovky a vylúčenie Ručkaya v 36. minúte potrestal Hamráček, ktorý skóroval po individuálnej akcii.

Nabudení Michalovčania mali do konca druhej časti viac z hry, ďalší gólový úspech v nej však nepridali.

Tretia tretina priniesla taktickú bitku, v ktorej mohli oba tímy skórovať z presiloviek, ale stav sa nezmenil.

Domáci hráči dokonali obrat v predĺžení. V 64. minúte sa po strele Bojka ideálne zorientoval Linet, ktorý dorazil puk za Fučíka.

Štatistika

HK Dukla Ingema Michalovce - MsHK DOXXbet Žilina 3:2 pp (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)

stav série 1:2 (na 4 výhry)

Góly: 22. Giľák (Róth, Kolba), 36. Hamráček (Toma), 64. Linet (Bojko, Valečko) - 13. Jenčík (Hvila), 20. Rud. Huna (Hvila, Jenčík).

Rozhodovali: Orolin, Valach - Rojík, Šoltés, vylúčení: 4:6 na 2 min., navyše Mašlonka (Mich.) 10 min OT za napadn. hlavy a krku, Ručkay (Žil.) 10 min. OT za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0.

HK Dukla Michalovce: Trenčan - Korenko, Kolba, Novický, Košecký, Valečko, Bdžoch, Mesároš, Gavrik - Mašlonka, Piatak, Giľák - Hamráček, Toma, Chalupa - Róth, Linet, Safaralejev - Bojko, Cútt, Dvurečenskij.

MsHK DOXXbet Žilina: Fučík - Kučný, Matejka, Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, Hudec, Turian - Huna, Húževka, Jenčík - Milý, Ručkay, Bárta - Beránek, Podešva, Hvila - Rehák, Surovka, Ondruš.