Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Michalovce odvolali trénera Antona Šoltisa

Anton Šoltis. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 11. nov 2019 o 17:40

V MFK Zemplín bol takmer štyri roky, dočasne ho nahradí Majoroš.

MICHALOVCE. Po takmer štyroch rokoch skončil v štruktúrach prvoligového MFK Zemplín Michalovce kormidelník Anton Šoltis.

Vedenie klubu sa s ním v pondelok popoludní dohodlo na vzájomnom ukončení spolupráce.

Michalovčanom sa v ostatnom čase veľmi nedarilo a po sérii neúspechov klesli už na 10. priečku FL.

Zemplínčania v najvyššej domácej súťaži počas uplynulého víkendu nezvíťazili už v šiestom súboji v rade, naposledy sa im podarilo získať tri body ešte 21. septembra na pôde Nitry.

Posledným pre Šoltisa bol sobotňajší súboj v Senici, v ktorom jeho zverenci prehrali 0:4.

Výsledky neboli také, ako si predstavovali

„K tomuto rozhodnutiu sme nedospeli len na základe sobotňajšej prehry v Senici. Už v predchádzajúcom období neboli výsledky také, ako by sme si predstavovali. Bodový stav pred poslednými troma zápasmi jesene, ktoré budú náročné, nie je dobrý, preto sme dospeli k záveru, že je potrebná zmena,“ povedal na margo Šoltisovho konca v MFK Zemplín člen predstavenstva Ján Sabol.

V záverečných troch stretnutiach v tomto kalendárnom roku proti Dunajskej Strede, Seredi a Trnave povedie východniarov doterajší asistent Jozef Majoroš.

„Predbežne sme sa dohodli, že tieto zápasy zvládne sám. Pokiaľ naznačí perspektívu a výkonnosť mužstva sa zlepší, potom budeme uvažovať aj nad tým, že bude pokračovať ďalej,“ doplnil Sabol.

O prvú šestku ešte chcú zabojovať

Šoltis bol v tejto sezóne najdlhšie slúžiacim trénerom v našej najvyššej súťaži. Realizačnému tímu žlto-modrých šéfoval od júla 2016. Predtým bol ešte polroka asistentom Stanislava Grigu.

Po sérii zlých výsledkov sa mužstvo aktuálne zošmyklo v tabuľke na desiatu priečku, pričom na rozdiel jediného bodu sa na neho dotiahla predposledná Nitra.

Zemplínčania sa pred štartom ročníka netajili tým, že chcú zopakovať úspech z vlaňajška, ktorým je postup medzi najlepšiu šesticu tímov.

„Rozhodne má mužstvo na viac, než predvádza. Šanca na postup do hornej šestky stále žije, šesťbodová strata nie je veľká. Musíme však začať dosahovať lepšie výsledky,“ uzavrel Sabol.

Zapísal sa do histórie klubu

„Trénerovi Antonovi Šoltisovi ďakujeme za štyri roky, ktoré strávil pri A-mužstve MFK Zemplín Michalovce. Najprv ako asistent Stanislava Grigu v jarnej časti prvej sezóny medzi elitou a od júla 2016 už ako hlavný tréner. Šoltis viedol ako hlavný tréner Zemplín vo Fortuna lige v 109 zápasoch, v ktorých dosiahol 34 víťazstiev, 25 remíz a 50 prehier. Pod jeho vedením strelilo mužstvo 127 gólov a inkasovalo 168-krát. V Slovenskom pohári viedol Zemplín v 16 zápasoch s bilanciou 10 víťazstiev, jedna remíza a päť prehier. Mužstvo strelilo 40 gólov a 18 inkasovalo. Zo súčasných trénerov vo Fortuna lige bol najdlhšie slúžiaci nepretržite pri jednom mužstve. Aj to svedčí o konzistentnej a kvalitnej práci, ktorú na Zemplíne počas svojho pôsobenia odvádzal. Mužstvo doviedol dvakrát pred brány finále Slovenského pohára," píše sa v tlačovej správe klubu.

„Do histórie Zemplína sa zapíše ako tréner, ktorý dosiahol zatiaľ najlepšie umiestnenie klubu v FL a to piate miesto v sezóne 2018/2019. Vedenie MFK Zemplín Michalovce, a. s., ďakuje Antonovi Šoltisovi za odvedenú prácu a nezabudnuteľné víťazstva, ktoré dosiahol so Zemplínom. V osobnom a futbalovom živote mu prajeme čo najviac úspechov," dodal klub.

Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.