Vybojoval si olympiádu a po siedmy raz sa stal Atlétom roka

Matej Tóth.
Matej Tóth. (Autor: TASR/Ján Krošlák)
TASR|18. dec 2020 o 13:32

Matej Tóth sa stal víťazom ankety Atlét roka.

ATLÉT ROKA 2020 - výsledky

1.Matej TóthŠK Dukla o. z. B. Bystricachôdza609 b
2.Ján VolkoNaša atletika Bratislavašprinty577 b
3Emma ZapletalováŠK ŠOG Nitra400 m prek.564 b
4.Stanislava ŠkvarkováŠK Dukla100 m prek.521 b
5.Tomáš VeszelkaŠK Dukladiaľka a trojskok291 b
6.Gabriela GajanováAK ZŤS Martin800 m220 b
7.Marcel LomnickýŠK Duklakladivo192 b
8.Lucia VadlejchováŠK Duklaviacboje177 b
9.Martina HrašnováŠK Duklakladivo171 b
10.Matej BaluchAŠK Slávia Sp. Nová Vesprekážky a šprinty124 b

BRATISLAVA. Chodec Matej Tóth sa stal víťazom ankety Atlét roka pre rok 2020. Triumfoval v nej už siedmykrát v kariére.

V roku poznačenom pandémiou koronavírusu si chodec Dukly Banská Bystrica zaslúžil toto ocenenie najmä za suverénny postup na OH v Tokiu, kde bude obhajovať na 50-kilometrovej trati zlatú medailu.

Tóth si účasť na najväčšom športovom sviatku vybojoval na Dudinskej päťdesiatke, kde v októbri dosiahol svetový výkon roka 3:41:15 h.

Toth: Bol to špecifický rok

"Rok 2020 bol natoľko špecifický, že sa výsledky dali len veľmi ťažko predvídať. Bez vrcholného podujatia bolo porovnávanie rôznych výsledkov a úspechov oveľa náročnejšie ako zvyčajne.

Všetci z nás, a netýka sa to iba prvej trojky, sme dosiahli napriek nepriaznivým okolnostiam súvisiacim s pandémiou hodnotné výkony.

Z istého uhla pohľadu bol v očiach hlasujúcich najlepší vždy niekto iný a zaslúžene. Aj preto priniesla tohtoročná anketa tesné výsledky," povedal Tóth pre oficiálnu stránku Slovenského atletického zväzu.

Trikrát vyrovnal slovenský rekord

Druhá priečka patrila v ankete šprintérovi Jánovi Volkovi. Jeho najhodnotnejším úspechom v roku bola premiérová pozvánka od organizátorov najprestížnejšieho atletického seriálu Diamantovej ligy. V Bruseli obsadil na trati 200 m druhú priečku výkonom 20,81 s.

"Určite sa hlasujúcim vyberalo ťažko. Každému išlo v tejto nezvyčajnej sezóne o niečo iné. Z druhého miesta rozhodne nie som sklamaný. Halová časť roka mi vyšla perfektne. Na šesťdesiatke som trikrát vyrovnal slovenský rekord a na konci sezóny som ho i prekonal. Aj leto sa začalo dobre, lenže potom sa to pokazilo zranením a šesťtýždňovou pauzou," hovoril Volko.

Tretia v ankete skončila prekážkarka na 400 m trati Emma Zapletalová, ktorá zároveň získala aj ocenenie Objav roka.

Pretekárka ŠOG Nitra sa vyšvihla medzi slovenskú elitu, keď koncom augusta zlepšila v Trnave národný rekord na 55,19 s. Aj ona si za to vyslúžila pozvánku do Diamantovej ligy, premiéru absolvovala v Ríme.

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Atletika»Vybojoval si olympiádu a po siedmy raz sa stal Atlétom roka