Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Mantinely by mali v Steel Aréne meniť koncom januára

Košická Steel Aréna. Pred hokejovými majstrovstvami sveta v roku 2019 musí prejsť viacerými úpravami. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 21. nov 2018 o 16:18

Büdiová: Zo strany zväzu ešte bude čiastkové dofinancovanie potrebných vecí.

KOŠICE. Do začiatku hokejových majstrovstiev sveta, ktoré sa budú v roku 2019 konať na Slovensku, ostáva vyše päť mesiacov.

Kontroly na štadiónoch v Bratislave a v Košiciach prebiehajú na pravidelnej báze.

Jedna z nich sa uskutočnila v utorok v Steel Aréne a podľa riaditeľky organizačného výboru MS 2019 pre Košice Anety Büdiovej dopadla pozitívne.

„Táto konkrétna návšteva bola zameraná na médiá a predovšetkým na prenosné televízne štúdiá. Môžem skonštatovať, že prípravy prebiehajú priebežne a čo sa týka návštevy, samotné zahraničné televízne štúdiá vyjadrili spokojnosť aj s ich navrhovanými umiestneniami. Istá časť tu bola na MS už v roku 2011, takže halu poznajú a tí, ktorí prišli prvýkrát, boli príjemne prekvapení,“ povedala pre Korzár Aneta Büdiová.

K výmene dôjde počas reprezentačnej prestávky

Jednou z najvýraznejších rekonštrukcií v hale by mala byť výmena mantinelov, ktoré je z dôvodu požiadaviek Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) potrebné osadiť nižšie a zároveň je nutné vymeniť plexisklá.

Zabrať by to malo približne dva týždne.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.