Malí hokejisti sa neboja

(Autor: HK 46 Bardejov)
Juraj Ščerbík|8. feb 2018 o 00:00

S vysvedčením a s hokejkou na korčule.

BARDEJOV. Polročné prázdniny v meste boli možno športovo najzaujímavejšie na bardejovskom zimnom štadióne.

Mládež HC 46 Bardejov pripravila turnaj prípravky a samozrejme na prvom mieste boli informácie o vysvedčení.

Postup do finále

Tréner detí Vladimír Mojdis si niekoľko päťročníc obúval korčule od žiackej kategórie až po kapitánske „céčko“ v 1. lige.

„Je to zaujímavý deň nielen pre deti, ale aj pre mňa. Poznávame výsledky na vysvedčení i v hokejovej hre na štvrtine ľadovej plochy. Na ľade je pre mňa najdôležitejšie korčuľovanie, následne sa chlapec môže venovať práci s hokejkou a pukom. Práve tu sme dosiahli pokrok, s poprednými mužstvami z nášho regiónu hráme vyrovnané zápasy. Aj vyhrávame, no neprehrávame vysokým rozdielom. Nielen pre mňa, ale hlavne pre chlapcov je motivujúce, že proti Košiciam i Popradu to zvládli veľmi dobre. Dnes proti Popradu sme uhrali remízu. Súperi v týchto kategóriách nás už nepodceňujú tak ako pred desiatimi rokmi.“

Tretiaci, štvrtáci, piataci

V hokejových športových triedach v tomto období vrcholia zväzové majstrovské súťaže. Tréner Vladimír Mojdis vie, že výsledkom práce jeho trénerského tímu bude hokejista v mládežníckom veku.

„Ja sa venujem deťom z prvého stupňa. Tretiaci hrajú druhú skupinu, štvrtáci tú najlepšiu a piataci dosiahli niekoľko povzbudivých výsledkov. Môžem povedať, že skupine sa venujem štvrtý rok a pokrok je očividný. Všetko záleží od ďalšej školskej i športovej prípravy. Veľkou mierou k tomu prispievajú rodičia, ktorí chodia s deťmi na tréningy. V starších kategóriách žiakov či dorastencov, to je už trošku zložitejšie. Musia sa rozhodnúť, ako využijú svoj talent a aj vtedy by ich mali rodičia uviesť na správnu cestu. Vieme, že šikovnejších nám zoberú lepšie kluby. Aj na turnaji piatakov oslovil tréner Popradu zopár našich chlapcov. Je tu stále šanca dostať sa niekde ďalej.“

Nachádzate sa tu:
Domov»Sportnet na východe»Malí hokejisti sa neboja