Macedónci sa červenali doslovne

Sportnet|31. mar 2003 o 00:00

Macedónsko "21" - Slovensko "21" 0:2 (0:1) Skopje (SITA, TASR) - Slovenskí futbalisti do 21 rokov zvíťazili v sobotňajšom stretnutí kvalifikácie o

Macedónsko "21" - Slovensko "21" 0:2 (0:1)

Skopje (SITA, TASR) - Slovenskí futbalisti do 21 rokov zvíťazili v sobotňajšom stretnutí kvalifikácie o postup na ME 2004 na štadióne Slogy Jugomagnat v Skopje nad domácim Macedónskom 2:0 (1:0) a do tabuľky 7. kvalifikačnej skupiny si pripísali prvé tri body.

Už v 1. minúte zbehol po pravej strane Pitoška, nacentroval do šestnástky na voľne stojaceho Baldovalieva, ktorý bez prípravy poslal loptu tesne vedľa Poštrkovej ľavej žrde. V 15. minúte dal o sebe vedieť dvojnásobný najlepší futbalista Macedónska Robert Popov, ktorý z priameho kopu z 20 m poriadne preveril slovenského brankára. Popov bol hnacím motorom macedónskej ofenzívy až do 36. minúty, keď ho pre zranenie vystriedal Todorčev. Hosťujúce mužstvo postupne prevzalo iniciatívu do vlastných rúk a v 21. minúte po centri Doležaja dal Obžera úvodný gól zápasu. V závere polčasu sa

macedónski futbalisti snažili vyrovnať, ale Karčevova hlavička išla tesne vedľa Poštrkovej bránky. Naopak, zvýšiť mohol Držík, ktorý sa

minútu pred skončením prvého polčasu sám rútil na Pačovského, ale loptu si posunul priveľmi dopredu a macedónsky brankár včasným vybehnutím jeho úmysel zmaril. Tri minúty po zmene strán dostal Božinovski za faul na Ježa od hlavného rozhodcu Gvardisa druhú žltú a vzápätí i červenú kartu a musel ísť predčasne pod sprchy. Hneď z následnej akcie zbehol po pravej strane Jež a po 20 m sóle prízemnou strelou z hranice šestnástky zvýšil na 2:0. V 61. minúte

videl červenú kartu ďalší domáci hráč, keď Despotovski za zákerný faul napodobnil Božinovského.

Góly: 21. Obžera, 49. Jež. Rozhodovali: Gvardis - Lebedev, Germančuk (všetci Rus.), ŽK: Božinovski, Despotovski - Jež, ČK: 48. Božinovski po 2. ŽK, 61. Despotovski, 2 000 divákov.

Macedónsko: Pačovski - Gjorgjiev, Karčev, Božinovski, Lazarevski (46. Despotovski) - Meglenski, Tasevski, R. Popov (36. Todorčev), Gligorovski - Pitoška (55. Masev), Baldovaliev. Slovensko: Poštrk - Hricko, Doležaj, Barmoš, Svrček - Jež (83. Ďuriš), Držík, Ďurica, Ančic (70. Šesták) - Obžera (80. Gottwald), Kiška.

ZOSTÁVAJÚCI VÝSLEDOK 7. SKUPINY: Portugalsko - Anglicko 4:2.

Súhrn kvalifikačných zápasov v ďalších skupinách:

1. skupina: Cyprus - Izrael 2:0, Francúzsko - Malta 2:0, 2. skupina: Bosna a Hercegovina - Luxembursko 1:0, Rumusko - Dánsko 0:1, 3. skupina: Holandsko - Česká republika 0:3, 4. skupina: Poľsko - Maďarsko 3:2, 5. skupina: Nemecko - Litva 1:0, Škótsko - Island 1:0, 6. skupina: Arménsko - Severné Írsko 2:0, Ukrajina - Španielsko 0:0, 8. skupina: Chorvátsko - Belgicko 1:1, 9. skupina: Taliansko - Fínsko 1:0, Wales - Azerbajdžan 1:0, 10. skupina: Gruzínsko - Írsko 1:1.